Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Uskutečnil se již šestý svoz pytlového sběru tříděných odpadů

pytlový sběr tříděných odpadů, autor: R. Drašnar

Červnový, v pořadí již šestý svoz pytlů s tříděnými odpady v tomto roce, se uskutečnil ve středu 4. 6. 2014 a ve čtvrtek 5. 6. 2014.

 

Do data svozu se do systému registrovalo celkem 947 občanů Turnova. Celkem bylo svezeno 2140 pytlů se štítky s čárovými kódy.

V tabulce č. 1 jsou uvedeny údaje o množství pytlů, hmotnosti vytříděných odpadů a slevě za červen tohoto roku.

Tabulka č.1

Název odpadu

Počet pytlů

Hmotnost v kg

Cena za kg (Kč)

Celkem (Kč)

Plasty

1098

2622,98

1,5

3934,47 Kč

Nápojový karton

241

387,06

1,5

580,59 Kč

Papír

711

5359,48

0,5

2679,74 Kč

Směsné kovy

90

213,50

1,5

320,25 Kč

celkem

2140

8583,02

-

7515,05 Kč

V tabulce č. 2 jsou uvedeny počty občanů, kteří v červnu třídili do pytlů jednotlivé druhy odpadů

Tabulka č.2

Počet účastníků sběru Plasty

628

Počet účastníků sběru Nápojový karton

211

Počet účastníků sběru Papír

445

Počet účastníků sběru Směsné kovy

88

Celkový počet účastníků sběru

680

Informace pro jednotlivé účastníky pytlového sběru naleznete na https://www.turnov.cz/cs/zivotni-prostredi/pytlovy-sber-tridenych-odpadu/svozy-pytloveho-sberu-trideneho-odpadu.html

Upozornění  pro účastníky pytlového sběru tříděných odpadů

  • Dodržujte stanovený limit váhy u pytlů na papír – cca 10 kg na jeden pytel. Vyskytují se pytle vážící až 20 kg a pak dochází k protržení pytle. Problémy mají s takovou váhou i pracovníci, kteří pytle nakládají.

  • Na jeden pytel lze nalepit pouze jeden čárový kód. Na některých pytlích byly nalepeny i dva čárové kódy. Načítá se pak pouze jeden a jedná se o zbytečné plýtvání čárovými kódy.

  • Čárové kódy přelepujte pouze obyčejnou, průhlednou (hladkou) izolepou. Na přelepení nepoužívejte hrubou průhlednou páskou (lékařskou). Tato páska není hladká a nelze zaznamenat čtečkou. Kód pak musí být zadáván ručně, což celý proces zpomaluje.

  • Znovu důrazně žádáme všechny, kdo třídí, aby dávali k odvozu pouze zcela naplněné pytle. V červnovém svozu bylo několik pytlů s plasty a tetrapakem téměř prázdných, viz fotografie.

  • Při přelepování čárových kódů izolepou je důležité, aby kód zůstal rovný, nepřehnutý, aby se dal dobře sejmout.

  • Opět bylo zaznamenáno, že někteří netřídí správně. V několika žlutých pytlích byl polystyren (polystyren do směsných plastů nepatří) a v několika pytlích na plasty se nacházely tetrapakové obaly (krabice od mléka, které patří do oranžových pytlů). V pytlích na kovy se nacházel obal od másla a dalších pokrmových tuků, obaly od polévek a koření, víčka od tvarohu apod. Víčka od tvarohu jsou sice lesklá ze spodní strany, ale kovová nejsou. Do směsných kovů patří odpady označené značkou pro hliník a železo. Odpady se značkou pro kombinovaný druh odpadu do těchto pytlů nepatří.

  • Pytle označujte odpovídajícími typy štítků. Na každém z nich je nadepsán druh odpadu.

    Žádáme všechny, kteří se do třídění zapojují, aby přesně dodržovali pravidla pro třídění. V případě nejasností se můžete obrátit na odbor životního prostředí (481 366 160). Pokud by někdo opakovaně využil pytlového sběru tříděných odpadů pro odpady, které do pytlů nepatří, bude z pytlového sběru vyloučen.

pytlový sběr tříděných odpadů - červen 2014pytlový sběr tříděných odpadů - červen 2014pytlový sběr tříděných odpadů - červen 2014pytlový sběr tříděných odpadů - červen 2014Vytvořeno 24.6.2014 13:27:23 | přečteno 806x | Bc. Radek Drašnar