Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tříděné odpady v Turnově

kontejnery, autor: OŽP

V současnosti máme v Turnově vybudovanou síť sběrných míst, kam mohou občané tříděné odpady odnášet. Na většině míst se nacházejí modré kontejnery na papír, žluté kontejnery na plasty, zelené kontejnery na barevné sklo a bílé kontejnery na čiré sklo.

Občané tyto kontejnery využívají pravidelně. Při porovnání našeho města s obcemi Libereckého kraje jsme zjistili, že máme ještě rezervy v naplněnosti těchto kontejnerů. To neznamená, že by naše kontejnery nebyly opticky naplněny odpady, ale hmotnost odpadů, které z jednoho kontejneru odvážíme, není vysoká. Problém nastává, pokud někteří občané dávají do kontejnerů například u papíru krabice nerozložené. Pak je kontejner opticky naplněn za velmi krátkou dobu, ale obsahuje velmi málo papíru k recyklaci. Totéž platí pro plasty, pokud nejsou PET lahve sešlápnuty nebo další plastové odpady co nejvíce umačkány (nebo poskládány do sebe).

Velmi si vážíme toho, jak velké množství odpadů v současnosti Turnováci vytřídí, ale prosíme Vás o zamyšlení nad co nejlepším využitím nádob, abychom nemuseli zajišťovat vyvážení „poloprázdných“ nádob.

Nebuďte, prosíme, líní sešlápnout lahev nebo rozložit krabici. Každému z vás to zabere čas v řádech desítek vteřin a v kontejnerech tak bude místo i pro odpad těch, kteří přijdou po vás. Děkujeme za snahu při třídění odpadů.

Ing. Sedláková, odbor životního prostředí

Vytvořeno 13.5.2013 14:53:51 | přečteno 1654x | Bc. Radek Drašnar