Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sběrná místa tříděných odpadů nejsou skládkou nepotřebného

nepořádek na sběrných místech, autor: OŽP MěÚ Turnov

V Turnově se můžeme často setkat s velkým nepořádkem  na sběrných místech pro tříděné odpady.

Někteří občané si totiž myslí, že sběrná místa jsou takovým malým sběrným dvorem. Jsou schopni sem odložit cokoliv, co už doma nepotřebují např. starou hadici, pytle se směsným odpadem, pytle se stavební sutí a dokonce i celé dveře, které zřejmě při rekonstrukci bytu vyměnili.  Občané si pak oprávněně stěžují na nepořádek a někdy dokonce chtějí zrušit sběrná místa tříděných odpadů poblíž svého bydliště. Technické služby sice pravidelně jednou týdně sběrná místa uklízejí a množství odvážených odpadů není malé, ale stálý pořádek se často zajistit nepodaří. „Pro potřeby všech občanů Turnova máme v provozu sběrný dvůr na Vesecku, který má otevřeno každý pracovní den a také v sobotu a kam odpady patří,“ informuje pracovnice odboru životního prostředí Zuzana Sedláková a obyvatele města žádá, aby udržovali na venkovních prostranstvích pořádek stejně jako ve svém soukromí, abychom se nemuseli za naše město stydět. „Sběrná místa také monitorujeme s pomocí fotopastí a toho, kdo nepořádek způsobuje, můžeme snadno odhalit,“ dodává Sedláková.

Provozní doba sběrného dvora:

březen – říjen

Po – Pá 9:00 – 17:00

So 9:00 – 12:00

listopad - únor

Po – Pá 9:00 – 16:00

So 9:00 – 12:00

 

nepořádek na sběrných místechnepořádek na sběrných místechnepořádek na sběrných místech

Vytvořeno 21.2.2014 11:44:08 | přečteno 1001x | Bc. Radek Drašnar