Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pytlový svoz tříděného odpadu bude zachován

Vážení občané Turnova, na základě projeveného přání mnoha z vás i několika zastupitelů napříč politickým spektrem ve věci zachování svozu pytlů se separovaným odpadem byla tato záležitost znovu předložena místostarostou Otakarem Špetlíkem na jednání Zastupitelstva města Turnova dne 23. února 2012.

Vážení občané  Turnova,
na základě projeveného přání mnoha z vás i několika zastupitelů napříč politickým spektrem ve věci zachování svozu pytlů se separovaným odpadem byla tato záležitost znovu předložena místostarostou Otakarem Špetlíkem na jednání Zastupitelstva města Turnova dne 23. února 2012. Záměrem bylo přijetí usnesení, které umožní získání dalších prostředků do rozpočtu odboru životního prostředí tak, aby mohl pytlový svoz dále pokračovat.

Zastupitelstvo po rozsáhlé diskusi uložilo radě města znovu projednat nutná úsporná opatření ve smlouvě s Technickými službami Turnov (které pro město za úplatu svoz a likvidaci odpadů provádějí) a stanovit, zda bude pytlový sběr dále pokračovat v nezměněné (měsíční) nebo snížené (dvouměsíční) frekvenci. Potřebná částka zajišťující pokračování pytlového sběru by měla být získána v rámci zastupitelstvem projednávané nejbližší úpravy rozpočtu města v červnu.

Vedení  města
(usnesení  ZM: ZM ukládá RM opětovně projednat úsporná opatření ve smlouvě s TST, s. r. o. - svoz odpadů, sběrné dvory s cílem zachovat svoz pytlů se separovaným odpadem a potřebnou částku na zajištění této služby zařadit do rozpočtového RO č. 1)

V souvislosti s propadem daňových příjmů města a zvýšení sazby DPH bylo zastupitelstvo nuceno přijmout úsporný rozpočet na rok 2012, jehož důsledkem bylo snížení objemu finančních prostředků všem organizacím města, včetně odborů Městského úřadu v Turnově.

Na odboru životního prostředí došlo ke snížení finančních prostředků  určených na svoz a likvidaci komunálních odpadů. Jedním z konkrétních opatření bylo ukončení pytlového svozu tříděných odpadů k termínu 1. 3. 2012.

Zároveň došlo k úpravě provozní doby sběrného dvora na Vesecku.

Provozní doba je od 1. 3. 2012 následující:

  • Letní období  (březen – říjen): Po – Pá  9 – 17 hodin, So 9 – 12 hodin
  • Zimní období  (listopad – únor):  Po – Pá  9 – 16 hodin,  So  9 – 12 hodin

ikona souboruPřehled sběrný hnízd na tříděný odpad

Vytvořeno 25.2.2012 | přečteno 1481x | Richard Mochal
load