Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Městské pozemky nejsou skládkou odpadů

černá skládka bioodpadu, autor: OŽP MěÚ Turnov

Odbor životního prostředí v Turnově stále řeší úklid odpadů na městských pozemcích.

 

Místa, kde se s tímto způsobem odkládání odpadů pracovníci odboru setkávají, se stále opakují. Ale také přibývají.  Na fotografiích je vidět několik aktuálních případů. „Jedná se například o pozemky v těsné blízkosti ulice Bedřicha Smetany, pozemky v blízkosti toku Jizery v Dolánkách, u komunikace mezi Hrubým Rohozcem a kruhovým objezdem u Ontexu,“ upřesňuje pracovnice odboru Zuzana Sedláková. Na těchto místech se objevují hromady bioodpadu, které často zakrývají další směsný komunální odpad. „Na některá místa je přístup možný pouze pro pěší a podle charakteru odpadu je jasné, že sem odpady navážejí lidé z blízkého okolí a tímto způsobem řeší likvidaci především bioodpadu ze svých zahrad,“ tvrdí Sedláková. Občané Turnova mohou sami na svých pozemcích kompostovat nebo mají k dispozici kompostárnu bioodpadu, kam mohou přivážet a zdarma odkládat odpady ze zeleně a zahrad. Kompostárna za rohozeckým pivovarem je v provozu od dubna do října v pracovní dny od 13:00 do 18:00 hodin a v sobotu od 9:00 do 15:00 hodin. „Případné změny provozní doby je třeba sledovat na internetových stránkách města nebo v tisku. Město připravuje výstavbu nové kompostárny a s ní mohou souviset určitá omezení,“ vysvětluje Sedláková. Výskyt černých skládek bioodpadu je monitorován. Pokud bude zjištěn pachatel, který odpad na městské pozemky odkládá, hrozí mu postih podle zákona o přestupcích s pokutou až to výše 50 tisíc korun.

černá skládka bioodpadu

černá skládka bioodpadu

Vytvořeno 27.6.2014 13:59:31 | přečteno 745x | Bc. Radek Drašnar