Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Úklid Turnova v rámci Měsíce pro planetu Zemi

V rámci oslav Dne Země probíhá v Turnově projekt Měsíc pro planetu Zemi. Jednou z mnoha aktivit je i úklid našeho města, který provádí ve dnech 23. – 27. dubna žáci všech turnovských základních škol a studenti místních středních škol. Uklízí okolí své školy a další veřejná prostranství v Turnově.

V rámci oslav Dne Země probíhá v Turnově projekt Měsíc pro planetu Zemi. Jednou z mnoha aktivit je i úklid našeho města, který provádí ve dnech 23. – 27. dubna žáci všech turnovských základních škol a studenti místních středních škol. Uklízí okolí své školy a další veřejná prostranství v Turnově.

Na akci se dále podílí Sdružení dobrovolných hasičů Bukovina a občanské sdružení Rohozecký okrašlovací spolek, kteří se zaměří na likvidaci nepořádku ve svém okolí.

Všem velice děkujeme a vážíme si jejich pomoci a zájmu.


Po zimě byl v Turnově prostřednictvím Technických služeb Turnov, s.r.o. proveden tradičně jarní úklid a nadále probíhá úklid běžný, především zametacími vozy.
Pro zajištění pořádku na veřejných prostranstvích se Město Turnov obrátilo na místní úřad práce.  Nyní máme evidováno celkem devět klientů tohoto úřadu, kteří vykonávají veřejnou službu - úklid v lokalitách: Mašov, Nádražní ulice a dopravní terminál, park u letního kina, chodník od „Kudrnáčových hodin“ přes velký most, sídliště Výšinka, ulice a sídliště Přepeřská, sídliště Jana Patočky, dřevěný hrad v sídlišti U Nádraží, okolí haly TSC a přilehlého stadionu a parčík u autobusového nádraží.

Děkujeme všem občanům, kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijí a jsou ochotni vlastními silami přispět k zvelebení našeho města. Jestli bude Turnov čistý a uklizený záleží ale především na každém z nás.

Kateřina Doubravová, koordinátorka Projektu Turnov – Zdravé město a místní Agenda 21

A TAKTO, PROSÍME, NE!

13 komnata ik, obrázek se otevře v novém okně

(foto: archiv Technických služeb Turnov, s.r.o. - Mariánské náměstí, Turnov)

Více informací, kam s odpadem (termíny svozu pytlů na tříděný odpad, termíny svozu bioodpadu, provozní doba komunitní kompostárny na Malém Rohozci, provozní doba sběrného dvora Vesecko, přehled sběrných míst s kontejnery na textil a další) naleznete ikona souborupod tímto odkazem.

Vytvořeno 24.4.2012 | přečteno 1269x | Richard Mochal
load