Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

ŠKODA AUTO informuje o smysluplném projektu

výsadba stromku, autor: ilustrační foto

Světoznámý výrobce osobních automobilů se kromě výroby věnuje i ochraně životního prostředí. Proto opět přichází se zajímavým společensko-ekologickým projektem „Za každé prodané auto v České republice jeden zasazený strom“.

Tento dlouhodobý projekt je zaměřen hlavně na podporu regionů, kde ŠKODA AUTO působí a dává zaměstnancům možnost dobrovolně se zapojit do aktivit firmy v oblasti společenské odpovědnosti. V současnosti je vyhlašované podzimní kolo již sedmého ročníku.

Cílem je podpořit zalesňování především v místech ohrožených vodní či větrnou erozí, sesuvem půdy nebo po přírodní kalamitě. Vhodné jsou také výsadby zelených pásů kolem rušných komunikací a revitalizace skládek stavebního či komunálního odpadu. Podporována naopak nebude komerční výsadba, například opětovné zalesnění vytěžených ploch.

Dalšími parametry projektu na rok 2013 jsou také:

· nekomerční využití porostu (protierozní ochrana, zelené pásy mezi komunikacemi a obcí,

rekultivace území, zalesňování atd.)

· příjemci grantu – obce, neziskové organizace, správy CHKO, sdružení atd.

· aktivní spoluúčast příjemců grantu

Podněty pro podzimní výsadbu bude možné posílat na adresu dominika.bilova@skoda-auto.cz nejpozději do 15. září 2013. Projektová žádost by měla obsahovat hlavně tyto body: lokalita, počet stromků a náklady na jejich výsadbu, odůvodnění nebo možná forma zapojení obyvatel/zaměstnanců a majetkové poměry. V případě zájmu můžete pro projektovou žádost využít také tabulku ikona souboruzde.

Více informací o projektu na http://www.skoda-auto.cz/o-spolecnosti/zivotni-prostredi/skoda-stromky .

Dominika Bilová, ZR- vnější vztahy, ŠKODA AUTO a.s., tř. Václava Klementa 869, 393 60 Mladá Boleslav, telefon: +420 326 8 11724, +420 734 299 400

Vytvořeno 6.9.2013 8:29:01 | přečteno 1125x | Bc. Radek Drašnar