Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Uskutečnilo se pracovní setkání s občany

projednani zelene Nadrazni 003

Ve středu 27. března 2013 od 16:00 hodin se přímo v terénu, na křižovatce ulic Nádražní a Fučíkova, uskutečnilo pracovní setkání zástupců Města Turnova s občany týkající se úpravy zeleně v Nádražní ulici směrem na Ohrazenice. 

V těchto místech se nachází přerostlé jehličnaté stromy, které stíní rodinným domům, ohrožují je a narušují svými kořeny již poškozené chodníky. Přerostlé keře pak komplikují dopravní situaci tím, že znemožňují výhled řidičům vjíždějícím na Nádražní ulici z ulic vedlejších.  Situace tedy vyžaduje řešení. To vysvětlila přítomné desítce občanů vedoucí odboru životního prostředí Ing. Miloslava Šípošová, další důvody přidal vedoucí dopravního odboru Mgr. Pavel Vaňátko. Návrh na úpravu zeleně pak představil zahradní architekt Ing. Josef Souček. Spočívá ve vykácení stromů a keřů a ponechání javorů, mezi nimiž by byly vysazeny nízké keře a zřízeny trvalkové štěrkové záhony. Řešení není příliš finančně nákladné a stav by byl relativně snadno obnovitelný i v případě, že by došlo k rekonstrukci vozovky a chodníků. Ta však podle přítomného starosty města Ing. Tomáše Hockeho není v dohledné době reálná. Komunikace patří Libereckému kraji, který ji nepovažuje za silnici v havarijním stavu, a na opravu chodníků nemá v současné době město prostředky.

Po souhlasu většiny přítomných občanů bylo dohodnuto, že k vykácení keřů dojde v nejbližší době, stromy budou skáceny po nezbytném schvalovacím procesu, nejdříve na podzim tohoto roku, a k dosadbě keřů a trvalek dojde v příštím roce.

projednani zelene Nadrazni 004

projednani zelene Nadrazni 011

projednani zelene Nadrazni 013

Foto: R. Drašnar

Vytvořeno 3.4.2013 7:54:15 | přečteno 668x | Bc. Radek Drašnar