Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Údržbáři veřejné zeleně byli proškoleni

školení Marius Pedersen, autor: OŽP MěÚ Turnov

Společnost Marius Pedersen a.s., která provádí  pro město Turnov údržbu veřejné zeleně,  každoročně zajišťuje odborné vzdělávání  svých zaměstnanců.

 

V letošním roce  byl odborný seminář na téma Řez keřů  uspořádán v Turnově. Přednášejícím byl Marek Žďárský, přední arborista a dendrolog. Seminář obsahoval teoretickou a praktickou část. V teoretické části  seznámil Žďárský účastníky s členěním keřů dle velikosti, s jejich větvením, výmladností  a odnožováním a kvetením keřů. Došlo i na členění keřů dle řezu,  hlavní zásady řezu, jejich druhy a techniky. "Hovořilo se také o péči o řezané keře a v neposlední řadě také o  špatných příkladech péče o ně," informovala vedoucí odboru životního prostředí Miloslava Šípošová. Praktická část semináře se odehrála přímo v terénu,  konkrétně v parku před Billou. Zde Žďárský názorně  předvedl a vysvětlil  způsob řezu jednotlivých druhů keřů. "Seminář byl velmi kladně hodnocen, a to především díky lektorovi. Dokázal totiž zajímavým způsobem přiblížit  problematiku řezu keřů včetně názorných ukázek, ale i vyčerpávajícím způsobem odpovědět  na  všechny dotazy  účastníků," doplnila Šípošová.

školení Marius Pedersen

Vytvořeno 21.2.2014 11:14:56 | přečteno 570x | Bc. Radek Drašnar