Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Myslivci prošli zkouškou

zkoušky lesní stráže, autor: R. Drašnar

Členové devatenácti mysliveckých sdružení z okolí Turnova absolvovali na turnovské radnici ve čtvrtek 30. ledna 2014 písemný test prověřující jejich znalosti k výkonu myslivecké stráže.

Zasedací místnost v budově městského úřadu se odpoledne zaplnila myslivci, kteří byli navrženi svými mysliveckými sdruženími k výkonu funkce myslivecké stráže. Úspěšné absolvování písemného testu, který připravil a na místě vyhodnotil odbor životního prostředí jako orgán státní správy myslivosti, jim ukládá zákon o myslivosti. „Znalosti práv a povinností úspěšně prokázalo třicet sedm adeptů myslivecké stráže,“ informoval Ing. Jan Čihák a dodal, že všem mohl být předán průkaz a odznak. Tím se budou při strážení v lese prokazovat. Jednu mysliveckou stráž navrhuje orgánu státní správy myslivosti uživatel honitby na každých započatých pět set hektarů honitby a je ustanovena na období deseti let.

Vytvořeno 5.2.2014 11:37:55 | přečteno 484x | Bc. Radek Drašnar