Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Blíží se Čarodějnice – upozornění pro občany

Poslední dubnový večer bude opět na mnoha místech probíhat „Pálení čarodějnic“, označované též jako Filipojakubská nebo Valpuržina noc.

Je to označení noci z 30. dubna na 1. května. Je to velmi starý a dodnes živý lidový svátek. Tuto noc se lidé schází u zapálených ohňů a slaví příchod jara.

V letošním roce se bude opět konat pálení čarodějnice na lukách za autobusovým nádražím v Turnově.

Na tuto lokalitu mohou občané Turnova od 2. 4. 2012 přivážet dřevo a větve, a to pouze s písemným souhlasem starosty nebo velitele Sboru dobrovolných hasičů Turnov (kontakty: pan Richtr – 731 030 553, pan Hejna – 603 519 534). Prostor bude ve spolupráci s Městskou policií dlouhodobě monitorován kamerou, aby se zabránilo přivážení odpadů, které je zakázáno tímto způsobem likvidovat.

Chtěli bychom důrazně upozornit všechny občany na podmínky, které je třeba dodržet:

  • Na ohništích a na volných prostranstvích se může spalovat dřevo, větve a další suché rostlinné materiály neznečištěné chemickými látkami (např. nátěry, mořením, oleji apod.).
  • Spalování odpadů na volných prostranstvích je zakázáno.
  • V případě porušení zákona lze uložit pokutu dle § 47 zákona o přestupcích až do výše 50.000,- Kč za odkládání odpadků nebo odpadů mimo vyhrazená místa.

Ing. Hana Malá
odbor životního prostředí
tel. 481 366 152
e-mail: h.mala@mu.turnov.cz

Vytvořeno 2.4.2012 | přečteno 1387x | Richard Mochal
load