Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Z činnosti spolku (o nás, plány, dokumenty...)

Informace o činnosti spolku, programech, schůzích a zprávy o činnosti.  

Z činnosti spolku vybíráme:

  • Jako každoročně jsme v loňském roce opět vydali dvě čísla časopisu Náš Turnov. 
  • V letních měsících se nám podařilo uskutečnit již X. ročník Letních koncertů vážné hudby, který se koná tradičně v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále. 
  • Organizujeme veřejné přednášky nebo besedy na různá témata. V březnu to byla přednáška libereckého PhDr. Jana Šolce na téma Život za 20 let. 10. října pak to byla přednáška historika univ. prof. PhDr. Roberta Kvačka předního znalce moderních dějin naší republiky týkající se nástupu fašismu v 30. letech minulého století s dopadem na náš stát. Na závěr roku se uskutečnila beseda se starostkou PhDr. Hanou Maierovou věnovaná méně známým skutečnostem z historie Turnova i s přihlédnutím k současnosti.
  • Po déle trvající přípravě se v lednu konečně uskutečnila exkurze do turnovské tiskárny Unipress při příležitosti 100 let turnovského knihtisku. Účastníci byli seznámení s historií i moderním vybavením současného provozu, kterým je provedl majitel Ing. Antonín Svoboda.
  • Pořádáme vycházky či výlety do Turnovského okolí. V únoru to byla vycházka přes Záholice a Rozumov do hospůdky Na Klokočských skalách s návratem přes Bukovinu u Bělé. 22. března se uskutečnil výlet do Jenišovic s výkladem Ing. Jaromíra Ducháče spojeným s historií a zajímavými místy. 11. dubna se pak uskutečnil výlet přes Podháj, kolem rybníku Vústra přes Pohoří do Kacanov. 28. dubna jsme přivítali naše přátele z Hodkovic nad Mohelkou, kteří nám oplatili naší návštěvu u nich. Seznámili se s některými pozoruhodnostmi Turnova, židovským hřbitovem a synagogou a dále navštívili Kamenářský dům v areálu musea. Závěrem poseděli a pobesedovali u ohníčku na zahradě základní školy.
  • V létě jsme uspořádali v rámci XI. ročníku koncertů vážné hudby 3 koncerty v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále.
  • Ze zájezdu se uskutečnily 3. První na jaře 30. května do Polska do Szklarské Poreby a na horu Srenica v hraničním krkonošském hřebeni. Cestou jsme navštívili v Desné hrobku Josefa Riedla a těsně za hranicemi vodopád potoka Kamienczyk. Na podzim se uskutečnily ještě 2 zájezdy. První spojený s návštěvou příhraničního hradu Grabštejna a v sousedním Německu s prohlídkou areálu kláštera St. Marienthal a poté návštěvou hornického skanzenu Hagenwerder a nedalekého jezera Berzdorf vzniklého rekultivací povrchového dolu. Při posledním zájezdu jsme navštívili Českolipsko do Kravař a Mimoně.
  • Spolek spolupracuje s dalšími organizacemi, s konfederací politických vězňů, s Pekařovou společností, s Městskou knihovnou a s dalšími společnostmi podobného zaměření v Turnově samém a jeho okolí jako např. se sdružením Paměť Českého ráje, sdružením Přátel kraje Karolíny Světlé aj.

Program činnosti

Dokumenty z činnosti spolku

Vytvořeno 11.6.2012 12:51:19 - aktualizováno 23.2.2015 13:54:02 | přečteno 1594x | Richard Mochal
load