Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pozvánka na podzimní setkání SRPT Praha

Milí přátelé - rodáci!
Dovolujeme si Vás pozvat na podzimní setkání, které se bude konat v úterý 23. září 2014 od 16.00 hod. na obvyklém místě ve velké učebně Českého institutu interních auditorů, Karlovo náměstí 3, Praha 2 (I. patro).

Program bude zaměřen na téma: Kámen a šperk na Střední uměleckoprůmyslové škole a Vyšší odborné škole v Turnově.

Přednášku, doplněnou obrazy a ukázkami prací absolventů školy, přednesou dlouholetí pedagogové školy paní Vlasta Matoušová a pan Jaroslav Prášil

Odborná škola pro úpravu drahokamů byla v Turnově otevřena 8. listopadu 1884 ředitelem Josefem Malinou – sochařem a cizelérem, absolventem vídeňské uměleckoprůmyslové školy. Během své stotřicetileté historie měla škola zásadní význam pro rozvoj granátového šperkařství, ale třeba i rytí drahokamů, tzv. glyptiky. Vychovala generace řemeslníků i umělců a přinesla do regionu technologický a výtvarný pokrok. Šperkařská škola dnes zajišťuje studium v pěti čtyřletých oborech: zlatnictví a stříbrnictví, broušení a rytí drahých kamenů, plošné a plastické rytí kovů, umělecké zámečnictví a kovářství a umělecké odlévání. V roce 2001 byl na škole otevřen obor – Restaurování a konzervování obecných kovů a v roce 2004, čtyřletý bakalářský studijní program Konzervování – restaurování uměleckořemeslných děl z kovů. Přednáška bude tedy nejen příspěvkem k oslavám sto třicátého výročí založení školy, ale i upozorněním na zajímavou možnost studia pro příslušníky mladé generace z Vašeho okolí, které také srdečně zveme.

Těšíme se na Vaši účast.

Výbor pražské pobočky SRPT

Vytvořeno 22.9.2014 11:35:59 | přečteno 507x | Richard Mochal