Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Městský úřad

Městský úřad je orgánem výkonu veřejné správy v příslušném správním obvodu. Tvoří jej starosta, místostarostové, tajemník a další pracovníci na jednotlivých odborech. V čele úřadu stojí starosta.

Městský úřad zajišťuje činnosti jak v oblasti samostatné tak i přenesené působnosti. V oblasti samostatné působnosti plní úkoly, které mu uložila rada města a zastupitelstvo města.

Metodicky řídí a usměrňuje organizace, které si obec zřídila. Pro občany zajišťuje informační a poradenský servis, přijímá a vyřizuje jejich stížnosti, náměty a návrhy. Pomáhá výborům ZM a komisím RM v jejich činnosti. Za výkon samostatné působnosti je MěÚ odpovědný radě města.

Ve věcech přenesené působnosti je městský úřad podřízen Krajskému úřadu Liberec.

Turnov, jako úřad III. stupně

Se změnou územního členění státu byl Turnov ustanoven obcí s rozšířenou působnosti (ORP), což znamená, že vykonává výkon vybraných činností přenesené působnosti (státní správy) pro obce spadající do jeho územního obvodu.

Obce spadající pod správní obvod Turnova:

ČtveřínHolenice, Hrubá Skála, Jenišovice, Kacanovy, Karlovice, Klokočí, Kobyly, Ktová, Lažany, Loučky, Malá Skála, Mírová pod Kozákovem, Modřišice, Ohrazenice, Olešnice, Paceřice, Pěnčín, Přepeře, Příšovice, Radimovice, Radostná pod Kozákovem, Rakousy, Rovensko pod Troskami, Soběslavice, Svijanský Újezd, Svijany, Sychrov, Tatobity, Troskovice, Turnov, Vlastibořice, Všeň, Vyskeř, Žďárek, Žernov (do 31. 12. 2020 byla součástí ORP i obec Frýdštejn).

mapa orp 2021, obrázek se otevře v novém okně

load