Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Projekty a kampaně

Město Turnov během celého roku zapojuje veřejnost do řady projektů a kampaní, různá setkávání s veřejností, kulaté stoly na daným tématem, přednášky, přivítání prvňáčků, loučení s předškoláky, kulturní a společenské akce a další. Podrobné informace o dění ve městě naleznete zde.

Přehled nejvýznamnějších pravidelných akcí, které město Turnov ve spolupráci s místními spolky a organizacemi každoročně připravuje: 

 • Novoroční ohňostroj

Tradiční akce probíhá vždy 1. ledna nového roku v prostorách centrálního parkoviště u autobusového nádraží Na Lukách. Pro děti a dospělé je připraven doprovodný kulturní program, který je po novoročním přání od vedení města zakončen samotným ohňostrojem.

Novoroční ohňostroj v Turnově (2)

 • Městský ples

Městský ples je pořádán vždy na přelomu ledna a února ve velkém sále Kulturního centra Střelnice. Lidé si užití večer plný rytmů tance a doprovodného programu. Výtěžek z plesu je vždy použit na podporu obyvatel Turnova nebo činnost turnovské organizace. V roce 2016 byl výtěžek věnován MŠ a ZŠ Sluníčko, která jej použila na výtvarné pomůcky pro děti. V roce 2016 byl výtěžek pomohl vybudovat novou školní zahradu ZŠ Zborovská a v roce 2017 byly díky výtěžku z plesu pořízeny relaxačně rehabilitační cvičební prvky v Rývových sadech pro seniory i širokou veřejnost.

Městský ples 2015

 • Pasování prvňáčků

Městská knihovna Antonína Marka ve spolupráci s Městem Turnov připravuje Pasování prvňáčků do řádků čtenářů. Královská družina v podání rytířky Evy, královny Elišky a krále Jana obchází turnovské základní školy, ale i školy z okolních obcí s rozšířenou působností a pasuje kluky a holky do řádu čtenářů. Tato oblíbená akce je součástí projektu výchovy ke čtenářství Knížka pro prvňáčka.

Pasování prvňáčků 2017

 • Ocenění nejlepších sportovců

Anketu vyhlašuje Sportovní rada města Turnova a slavnostní akci zajišťuje Středisko volného času Žlutá ponorka Turnov. Vyhlášení ankety se pravidelně koná v prostorách Kulturního centra Turnov.

Nejlepší sportovec za rok 2016

 • Vítání občánků

Odbor správní čtyřikrát ročně přivítá na 30 nově narozených turnovských miminek. Maminky obdrží v upomínku květinu, pamětní list, plyšovou hračku a malý dáreček. Ten získají i od zástupců Městské knihovny Antonína Marka, Centra pro rodinu  Náruč a od Spolku rodáků a přátel Turnova. Součástí Vítání občánků je i doprovodný program, o který se stará Základní umělecká škola Turnov.

IMG 7255

 • Putování po památkách

Odbor školství, kultury a sportu připravuje každoročně pro žáky turnovských základních škol putování po památkách. Akce se koná dvakrát ročně, na jaře při příležitosti Dne památek a na podzim k EHD - Dnům evropského dědictví. Žáci se během putování seznamují formou prohlíky, výkladu a soutěží s jednotlivými turnovskými památkami a historickými fakty.

Putování po památkách 2016

 • Ocenění nejlepších pedagogů

U příležitosti Dne učitelů jsou na radnici ocenění pedagogové z jednotlivých turnovských základních a mateřských škol. Po předání pamětního listu a květiny si společně nad dobrou kávou zákuskem podiskutují.

Ocenění pedagogů 2015

 • Den Země – měsíc pro planetu Zemi

Celý měsíc duben je věnován planetě Zemi, ekologickým výchovám na turnovských školách a školkách. Vše vyvrcholí připojením ke světovému Dni Země a kampaní Ukliďme Česko, který připravuje odbor životního prostředí.

Ukliďme Česko 2015

 • Sportovní den

Sportovní den je připravován odborem školství, kultury a sportu pro všechny žáky čtvrtých ročníků turnovských základních škol od roku 2016. Unikátní sportovní událost představuje pohyb a různé sportovní disciplíny pro aktivní trávení volného času. Akce je pořádaná ve spolupráci s TJ Turnov, TSC Turnov, AC Turnov, TJ Sokol, Sportinline a dalšími.

Sportovní den - házená

 • Slavnost ke Dni vítězství

Květnové připomenutí výročí druhé světové války probíhá ve Skálově ulici u pomníku padlých, kde v poledne zazní pietní vzpomínka spojená s kladením věnců, projevem starosty a položením květin k pomníkům rozesetým ve městě. Každoročně je připravován doprovodný program většinou s ukázkou vojenské historické techniky.

Oslavy vítězství 2015

 • Loučení s předškoláky

Odbor školství, kultury a sportu připravuje tradiční loučení s předškoláky z turnovských mateřských škol. Předškolákům jsou z rukou vedení města a knihovnice Evy Kordové předány v upomínku na léta strávená v turnovských kolkách pamětní listy s jejich fotografií.

Loučení s předškoláky

 • Turnovské léto

Ucelená nabídka prázdninových aktivit na Turnovsku pro návštěvníky i místní obyvatele. Program různých aktérů v cestovním ruchu a dalších poskytovatelů kulturnícha dalších služeb je přehledně a srozumitelně prezentován. Na programu se společně s Městem Turnov podílí Kulturní centrum Turnov, Turnovské památky a cestovní ruch p. o., Městská knihovna Antonína Marka Turnov, Muzeum Českého ráje, B&B Art Turnov, d. u. v. Granát a další.

Turnovské léto

 • Evropský týden mobility

Na zářijový týden Město Turnov ve spolupráci s odborem životního prostředí připravuje zajímavé akce k udržitelnému rozvoji. Evropský týden mobility získal po dlouhých letech nový formát rodinného dne v prostorách Sporotvního a rekreačního areálu v Maškově zahradě, kde je pro veřejnost připraven bohatý doprovodný program na určité téma. V roce 2016 se jednalo o rodinné odpoledne na kolečkách, kde proběhly závody dětí na odrážedlech. Rok 2017 byl věnován mobilitě zrakově handikepovaných osob.

Odpoledne na kolečkách

 • Svatohubertská slavnost

Hrad Valdštejn o zářijové sobotě láká návštěvníky a příznivce myslivosti na Svatohubertskou slavnost. Odbor životního prostředí s pomocí MŠ Mašov i Sborem dobrovolných hasičů Pelešany připravuje slavnost, během které návštěvníci uvidí ukázky vábení, lovu zvěře i Svatohubertské mše. V průběhu akce jsou pasováni noví myslivci.

Svatohubertská slavnost

 • Den zdraví

Město Turnov pořádá pro veřejnost a určité cílové skupiny den zaměřený na zdraví. V roce 2016 se uskutečnil první ročník, který se zaměřil na zdravé stárnutí a možnosti prevence degenerativních onemocnění. V roce 2017 byl den zdraví zaměřen na zdravé stravování, kterému záštitu udělil Liberecký kraj. Každý ročník v sobě nese celodenní program, do které se zapojují neziskové i komerční subjekty z Turnovska.

Den zdraví - zdravé stravování

 • Oslava výročí vzniku samostatného Československého státu spojená s udělování cen obce

28. říjen vždy znamená připomenutí výročí vzniku samostatného Československa. Tuto připomínku Turnov uskutečňuje vždy nějakou dokončenou významnou investiční akcí ve městě, spojenou s bohatým kulturním program, především pro rodiny s dětmi. Dále pietní vzpomínkou spojenou s kladením věnců a slavnostním večerem v městském divadle, během kterého se uděluje čestné občanství, dále Cena obce a od roku 2014 medaile starosty.

Oslavy 28. října 2017

 • Vítání svatého Martina

V listopadu se u Základní školy Skálova v Alešově ulici koná slavnost s vítáním svatého Martina, který přijede na bílém koni. Tradiční akci, na kterou přichází stovky obyvatel Turnova a okolí, doplňuje lampionový průvod a pěvecké vystoupení.

Sv. Martin

 • Rozsvícení vánočního stromu

Náměstí Českého ráje se každoročně začátkem adventu zaplní lidmi, především rodinami s malými dětmi, na které čeká sladká odměna. I přes nepřízeň počasí je během rozsvícení stromu na náměstí vždy hromana sněhu, která potěší a připomene zimní radovánky. Okamžik rozsvícení vánočního stromu je krásný začátkem adventního času, jehož atmosféru dokresluje doprovodný kulturní program. Tradičně je rozsvícení vánočního stromu spojeno s Dnem pro dětskou knihu, která probíhá v prostorách Městské knihovny Antonína Marka Turnov.

Vánoční strom

 • Vánoční řemeslnické trhy

Adventní čas je zakončen Vánočními řemeslnickými trhy, které Město Turnov pořádá ve spolupráci s Muzeem Českého ráje v Turnově a Kulturním centrem Turnov.

Vánoční trhy


Kampaně:

Vytvořeno 30.7.2015 8:46:11 | přečteno 2424x | Richard Mochal
load