Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Tvoříme Turnov 2020

1) rekonstrukce hřiště na Hruštici

Do hlasování postoupilo 6 návrhů, ze kterého vzešel vítěz Rekonstrukce hřiště na Hruštici. Postupně se bude realizovat v roce 2021. 

Návrhy

1. Rekonstrukce hřiště na Hruštici

Rozšíření stávajícího malého fotbalového hřiště o herní a cvičební prvky pro všechny generace a sezení v podobě laviček. Konkrétně jde o „Vahadlovou houpačku“ pro menší děti, dále pak cvičící prvek „Posilovna“ pro věkovou hranici 6+ a umístění 3 dřevěných laviček místo současné jedné betonové. Z důvodu vzniku nové bytové zóny nad Šetřilovskem, jejichž obyvatele tvoří převážně mladí lidé s dětmi, chybí kvalitní dětské hřiště. Navíc zastaralé současné hřiště je historicky hojně využíváno i místními starousedlíky a dětmi z nedaleké mateřské školky. Jiné hřiště tohoto charakteru není pro občany této lokality dostupné, nejblíže se nachází pouze hřiště pro nejmenší děti v Metelkových sadech.

Předkladatel: Jiří Třešňák

Místo realizace: Hruštice u stávajícího fotbalového hřiště – ulice Nad Šetřilovskem

Předpokládané náklady: 202 288 Kč ( po odečtení Kč 50 000,- sponzorského daru)

Video


2. Oplocení hřiště na Hruštici

Jedná se o instalaci zvýšeného oplocení kolem existujícího hřiště z důvodu zabránění padání míče na sousední zahrady. Původní oplocení bylo z důvodu havarijního stavu v roce 2019 odstraněno. Dále tento projekt zahrnuje výměnu fotbalových branek za menší házenkářské branky, které jsou vhodnější pro tuto velikost hřiště.

Předkladatel: Jiří Třešňák

Místo realizace: hřiště u stávajícího fotbalového hřiště – ulice Nad Šetřilovskem

Předpokládané náklady: 215 684 Kč

Video


3. Zkrášlení místa u Boží vody

Prostředí Boží vody zná z procházek snad každý obyvatel Turnova, také tudy díky červené turistické značce projdou řady turistů. Naším přáním je zvelebit toto místo: nechat odborně očistit kamennou zídku, zkontrolovat a případně opravit vedení vody („trubku“) a nainstalovat k prameni lavičku a informační tabuli. Zkrátka upravit celkovou vizáž, a to jak pro obyvatele žijící v přilehlé čtvrti, tak pro ostatní přicházející za relaxací. Na informační tabuli by byl ve spolupráci s Muzeem Českého ráje popis pramene, historie místa a informace o vodě (proč je to Boží voda?) a upozornění, aby si návštěvníci odnášeli své odpadky, neboť na místě je problém s jejich hromadným vyvážením.

Předkladatel: Ondřej Pavlata

Místo realizace: Park Šetřilovsko, Boží voda

Předpokládané náklady: 110 000 Kč

Video


4. Kontejnery do boxů

Instalace boxů kolem velkých barevných kontejnerů na tříděný odpad. Jedná se o ulice Koňský trh, Antonína Dvořáka a Za Sokolovnou. Ohrazení navrhujeme postavit ze dřeva. Vysoké by mělo být jako samotné kontejnery, představujeme si po obvodu tři stěny. Čtvrtá strana by byla volně přístupná pro občany a pro popeláře.

Předkladatel: Filip Řeha

Místo realizace: ulice Koňský trh, Antonína Dvořáka, Za Sokolovnou

Předpokládané náklady: 168 000 Kč

Video


5. Reprezentativní knihobudka

Reprezentativní knihobudka bude umístěna v parku, v blízkosti vstupu do letního kina, a to dle zpracovaného projektu Rekonstrukce parku U Letního kina, poslední etapa. Knihobudka bude vypadat následovně: bude na ní logo města, Parlamentu mládeže města Turnova a knihovny. Z boku knihobudky budou siluety památek, které nebudou pojmenované. A turisté, kteří všechny neznají, si budou moct zahrát hru. Na budce bude QR kód, přes který se dostanou na stránky knihovny, kde bude popsané, co která silueta je. Tvůrcem bude malíř a výtvarník Jirka Lode žijící v Turnově.

Předkladatel: Karolína Kosová

Místo realizace: V okrajové části parku , v blízkosti vstupu do letního kina

Předpokládané náklady: 50 000 Kč

Video


6. Zastřešené posezení na návsi v Mašově

Využití zakryté nevzhledné betonové nádrže, sloužící jako rezervoár na vodu dobrovolným hasičům, jako zastřešené posezení. Zpevněných ploch je na návsi dostatek, ale v době konání akci lidé sedí po obrubnících schodech kapičky, autobusové zastávce či na vybavení dětského hřiště. Jeden z cílů projektu je toto eliminovat. V případě chybějících finančních prostředků je počítáno s případnou veřejnou sbírkou občanů Mašova.

Předkladatel: Viktor Vlček

Místo realizace: Náves Mašov

Předpokládané náklady: 300 000 Kč

VideoVýsledky

Výsledky Tvoříme Turnov 2020, obrázek se otevře v novém okně
Vytvořeno 15.12.2020 7:54:25 | přečteno 506x | Ing. Klára Preislerová
load