Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Niesky (Německo)

znak niesky

Město Niesky má pro nás zajímavou historii. Bylo totiž založeno příslušníky Jednoty bratrské, kteří byli v 17. století nuceni opustit rekatolizované Čechy. Leží v blízkosti jezer hojně využívaných k rekreačním účelům.

Počet obyvatel: 11.000
Web: www.niesky.de

Partnerská trojsmlouva Turnov-Jawor-Niesky byla uzavřena roku 2002 (ikona souboručesky/ikona souborupolsky/ikona souboruněmecky).

Dohoda o partnerské spolupráci má trojstranný charakter a byla uzavřena v rámci Euroregionu Nisa mezi městy Niesky, Turnov a Jawor. O spolupráci s německým městem Niesky rozhodlo zastupitelstvo Města Turnova v prosinci 2000.

Již před podpisem partnerské smlouvy probíhaly kontakty mezi nemocnicemi, od roku 2000 se také datuje spolupráce mezi tamní hudební školou a turnovským Spolkem přátel hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov. Společně je v rámci tohoto festivalu připravována mezinárodní interpretační hudební dílna pro žáky základních uměleckých škol, na kterou se doposud daří získávat podporu z fondů EU.

Město Niesky je také partnerem v projektech Turnova a Sdružení Český ráj pro oblast cestovního ruchu.

Vytvořeno 8.6.2012 17:02:48 | přečteno 2036x | Richard Mochal
load