Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Keszthely (Maďarsko)

znak kesthely

Město Keszthely leží přímo na břehu Balatonu. Je označováno za "hlavní město Balatonu", významné turistické oblasti Maďarska.

Počet obyvatel: 24.000
Web: www.keszthely.hu

Partnerská smlouva byla uzavřena v roce 2002 (ikona souboručesky/ikona souborumaďarsky).

Je zde zámek s rozsáhlým parkem, muzeum, lázeňské objekty. Město žije bohatým kulturním životem, konají se zde i akce mezinárodního charakteru. V minulosti proběhly výměnné akce mezi hudebními školami, vzájemné návštěvy představitelů obou měst. Je zde hotelová škola, která by měla velký zájem o spolupráci s turnovskou, a další instituce.

Představitelé města vyjádřili zájem podporovat rozvoj vzájemných kontaktů našich institucí a spolků. Přínosem by měla být také výměna zkušeností z oblasti cestovního ruchu.

Vytvořeno 8.6.2012 17:02:28 | přečteno 2574x | Richard Mochal
load