Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Jawor (Polsko)

znak jawor

Město Jawor je členem Euroregionu Nisa a s 25 tisíci obyvateli je také sídlem okresních orgánů (powiatu). V souvislosti s reformou veřejné správy v Polsku byl Jawor zařazen do velkého vojvodství wroclavského.

Počet obyvatel: 25.000
Web: www.jawor.pl

Partnerská smlouva uzavřena v roce 1999 (ikona souboručesky/ikona souborupolsky).

Trojsmlouva Turnov-Jawor-Niesky byla uzavřena roku 2002 (ikona souboručesky/ikona souborupolsky/ikona souboruněmecky).

Jawor se může pochlubit cennými historickými památkami i okolní krajinou, která byla vyhlášena jako chráněná oblast. Městské instituce i občanské aktivity jsou svým zaměřením v mnohém podobné těm turnovským. Oficiální partnerství by mělo napomoci rozvoji spolupráce právě v těchto oblastech. Členství ve společném euroregionu umožní v budoucnu připravit společné projekty v rámci programů Evropské unie (např. projekty Phare CBC).

Obdobou turnovských staročeských trhů jsou v Jaworu Trhy chleba.

Vytvořeno 8.6.2012 17:03:04 | přečteno 2692x | Richard Mochal
load