Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Alvesta (Švédsko)

znak alvesta

Alvesta je správní centrum stejnojmenné komuny, která má jedno zastupitelstvo a jednoho starostu. Samostná Alvesta má asi 8 tisíc obyvatel (další 2 osady asi 2 tisíce a ostatní žijí v malých osadách či na samotách). Alvesta se nachází v jižní části Švédska ve starobylé provincii zvané Smaland. 

Počet obyvatel: 19.000
Web: www.alvesta.se

Partnerská smlouva uzavřena v roce 2006 (ikona souboručesky/ikona souborušvédsky).

Alvesta je zároveň centrum ekonomické a především významný železniční uzel na spojnici hlavního města a jihu země.

Město leží uprostřed rozmanité přírody plné lesů a jezer. To skýtá celoročně velké možnosti aktivního sportovního vyžití (cyklistika, rybaření, lyžování či golf), ale i relaxace a odpočinku daleko a zároveň blízko civilizaci.

Kraj kolem Alvesty je nazýván „zemí pohádek“ a můžete se tu vydat pátrat po trolech či po stopách severských ság.

Město má bohatou spolkovou činnost. Dlouhodobě spolupracují místní pěvecký sbor s turnovskou Musicou Fortunou a oddíl orientačního běhu se svými turnovskými partnery. Tato občanská spolupráce byla završena podpisem oficiální smlouvy mězi oběma městy.

Vytvořeno 13.6.2012 15:36:31 | přečteno 1667x | Richard Mochal
load