Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Územní studie krajiny ORP Turnov

Územní studie krajiny ORP Turnov
Schválena: 29.11.2019
Pořídil: Městský úřad Turnov, Odbor rozvoje města jako příslušný úřad územního plánování
Zpracoval: Ing. arch. Ladislav Komrska, Ing. Roman Bukáček, Ing. Eva Jonešová, Ing. Pavel Musiol


Územní studie krajiny je územní studií ve smyslu § 25 a § 30 stavebního zákona. Je jedním ze základních podkladů pro plánovací a rozhodovací činnost zejména orgánů územního plánování, orgánů ochrany přírody, stavebních úřadů a dalších orgánů podílejících se na rozhodování o krajině. Dále se využívá pro doplnění a upřesnění územně analytických podkladů ORP Turnov.

Jedná se o odborný komplexní dokument umožňující koncepční víceoborový přístup k řešení krajiny zejména v nezastavěném území s využitím koordinační úlohy územního plánování. Slouží jako základní podklad pro plánovací a rozhodovací činnost v krajině bez ohledu na to, který orgán je k rozhodování příslušný. Z hlediska územního plánování je to podklad pro stanovení koncepce uspořádání krajiny v územních plánech a ve změnách územních plánů. Na základě územní studie krajiny může dojít i k upřesnění vymezení typů krajin a jejich cílových charakteristik v zásadách územního rozvoje.

ilustrační foto, obrázek se otevře v novém okně

Projekt byl spolufinancován z prostředků evropských fondů, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), ze státního rozpočtu ČR a ze Státního fondu životního prostředí ČR.

logo, obrázek se otevře v novém okně

Ministerstvo životního prostředí, obrázek se otevře v novém okněSFŽP, obrázek se otevře v novém okně

 

Vytvořeno 1.11.2020 17:57:00 - aktualizováno 1.11.2020 17:57:01 | přečteno 1187x | radka.lanska
load