Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vy se ptáte, my odpovídáme

otazník

V uplynulých dnech obdržel starosta města prostřednictvím e-mailu dopis občanky Turnova s prosbou o zodpovězení otázek týkajících se likvidace odpadu v Turnově. Tuto korespondenci rádi zveřejňujeme a sdělujeme, že možnost e-mailových dotazů mají i ostatní občané Turnova.

Dobrý den, vážený pane inženýre Hocke,

Obracím se na Vás, jelikož mě  již delší dobu trápí problém se tříděným odpadem. Ráda bych se informovala, jak město k této věci přistupuje? Mám velký zájem odpad třídit, ale můj zdravotní stav mi nedovoluje s vytříděným odpadem urazit vzdálenost do nejbližší popelnice na tříděný odpad, která je vzdálená deset minut chůze zdravého člověka. Navíc je zde běžně možné třídit plast, papír a sklo. Kam ale s ostatním odpadem, jakou jsou tetrapakové obaly, hliníková víčka, plechovky či organický odpad? Existuje něco, jako mapa míst, kde je možné nalézt místa popelnic na tříděný odpad? Je možno se informovat, co se s odpadem děje po té, co ho vložím do příslušné popelnice? Kam je odpad svážen? Zda je dotřizován?  A jak město s odpadem nakládá ve smyslu, jestli má město svoji skládku nebo posílá odpad do spalovny? Je toto řešení odpadu v místě města nebo se dále někam odváží a jak daleko?

Předem děkuji za Váš čas a Vaši odpověď.

S pozdravem

Mgr. Květoslava Pohanková

Dobrý den,
v současnosti můžete po městě do sběrných nádob třídit papír, plasty, sklo bílé a barevné, textil a drobná elektrozařízení. Pokud chcete vědět v jakých lokalitách se nacházejí sběrná místa a jaké druhy odpadů tam můžete dávat máme na stránkách města na internetu odkaz na spodní straně hlavní stránky na elektronické služby, GIS. Zde můžete otevřít mapovou aplikaci a zde ve vrstvách je vrstva sběrné kontejnery (Územně analytické podklady/Hygiena prostředí/Sběrné kontejnery). V této vrstvě ještě nejsou doplněny kontejnery na drobné elektrozařízení, na tom pracujeme. V současnosti máme kontejnery na elektro na těchto pěti místech:
  • Žižkova ulice u penzionů pro seniory
  • Nádražní ulice u Billy
  • Zahradní ulice u COOPu
  • Granátová ulice u č.p. 1929
  • u KD Střelnice (nám. B. J. Horáčka)
Současně funguje po městě pytlový sběr papíru, plastů a tetrapaků. Pytle a štítky na označení pytlů si můžete zdarma vyzvednout na odboru životního prostředí a svoz probíhá jednou měsíčně vždy první středu v měsíci a pytle můžete nechat před nemovitostí tam, kde necháváte nádobu na směsný odpad.
 
Co se týče kovů, ty je možné předávat na sběrném dvoře na Vesecku (otvírací doba březen - říjen: Po-Pá 9:00-17:00, So 9:00-12:00) nebo ve dvou sběrnách na území města - Nad Perchtou a Nudvojovice.
 
Bioodpad je možné odvést na kompostárnu, která sídlí za pivovarem Malý Rohozec (otvírací doba duben-říjen: Pá 13:00-18:00, So 9:00-15:00)
Na bioodpad máme ve městě i specializované nádoby, ale jejich množství je omezené a v současnosti žádné volné nejsou. Pokud máte zájem, můžete kontaktovat odbor životního prostředí a zapsat se do seznamu zájemců o tuto nádobu.
 
Co se týče nakládání s odpady, tyto služby pro město zajišťují Technické služby Turnov, s.r.o. Komunální odpad z popelnic a kontejnerů je svážen do spalovny v Liberci (Termizo). Objemné odpady jsou odváženy na skládku Košťálov. Tříděné odpady jsou odváženy do firmy Kovošrot Group CZ a.s. v Liberci, kde jsou dotříděny a podle aktuální situace předávány na další zpracování různým subjektům (jedná se o plasty, papír, tetrapak). Sklo předáváme firmě HBH odpady s.r.o. a následně jsou přepraveny ke zpracování do různých míst České republiky.
 
Většinu těchto informací (aktuální otvírací doby, termíny svozů pytlů apod.) naleznete na internetu na hlavní stránce v horní části je odkaz životní prostředí/odpady a zde jsou různé články a aktuální informace. Pro letošní rok platné otevírací doby a svozy jsou v článku odpadové hospodářství v roce 2013.
 
Pokud budete potřebovat ještě další informace, kontaktujte mne, prosím. 
S přáním pěkného dne 
 
Ing. Zuzana Sedláková, referentka odboru životního prostředí
tel.: 481 366 158.
 
 
 
 

 
Vytvořeno 24.4.2013 9:26:36 | přečteno 1804x | Bc. Radek Drašnar