Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V turnovské nemocnici nastaly změny

Panochova nemocnice Turnov, autor: ilustrační foto (z www.5plus2.cz)

Generální ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný představil na tiskové konferenci 28. února v turnovské nemocnici konkrétní změny, které se týkají tohoto zdravotnického zařízení.


Tiskové konference se kromě ředitele liberecké nemocnice zúčastnil také hejtman Libereckého kraje Martin Půta, jeho náměstkyně Zuzana Kocumová a starosta Turnova Tomáš Hocke. Přítomni byli také vedoucí pracovníci turnovské nemocnice – náměstek pro lékařskou péči Martin Hrubý, který v minulých dnech uspěl ve výběrovém řízení na tuto funkci, a hlavní sestra Eva Krejčí, která svoji pozici obhájila. Cílem společného setkání bylo především informovat o sloučení lůžkového fondu na gynekologickém a chirurgickém oddělení. Znamená to, že pacientkám, které se podrobí gynekologické operaci, poslouží lůžka na chirurgii. Dosavadních čtrnáct lůžek na gynekologii bude obsazováno interně nemocnými. „Přijatá opatření v žádném případě neznamenají zrušení gynekologie v Panochově nemocnici v Turnově, nebude také nijak omezena ambulantní péče,“ zdůraznil generální ředitel krajské nemocnice Luděk Nečesaný a vysvětlil, že důvodem je snaha o zefektivnění provozu. Počet operačních zákroků totiž není velký, vloni bylo na gynekologii hospitalizováno 387 pacientek a průměrná ošetřovací doba činila dva a půl dne. Zato ambulancemi prošlo více než 12 tisíc žen. „Spojení lůžkového fondu není nic, co by spadlo z nebe. Jedná se o moderní celosvětový trend související s tak zvanou jednodenní chirurgií. V Turnově jsme o sloučení lůžek přemýšleli již více než dva roky, dávno před uskutečněním fúze s libereckou nemocnicí,“ sdělil Martin Hrubý a doplnil, že pro pacientky po operačním výkonu bude připraven samostatný pokoj. Samotné úpravy v lůžkovém fondu vyjdou na 200 až 300 tisíc korun. „Přimlouvám se za to, aby celá záležitost byla dobře diskutována s lékaři a zdravotníky a stavební úpravy vedly k dostatečné intimitě hospitalizovaných žen,“ uvedl starosta města Hocke.

Další změny bude představovat otevření lůžek následné intenzivní péče, o čemž se intenzívně jedná. Plánuje se přemístění bufetu do důstojných prostor či otevření prodejny zdravotnických potřeb. Samotná realizace všech záměrů a projektů však bude záviset na výsledcích hospodaření celé Krajské nemocnice Liberec v průběhu roku 2014. Panochova nemocnice Turnov skončila za rok 2013 ve ztrátě ve výši 26,9 miliónů korun včetně přibližně 10 miliónů korun odpisů, v lednu letošního roku ale vykázala vyrovnané hospodaření se zikem 8 tisíc korun. Turnovské zdravotnické zařízení má 176 lůžek a zaměstnává 300 lidí a spojení s libereckou nemocnicí se jeví jako šťastné řešení. „Pro Liberecký kraj fúze neskončila schválením záměru. Chápu, že téma nemocnice je pro obyvatele Turnova a okolí citlivou záležitostí, proto všechny kroky konzultujeme jak s vedením nemocnice, tak i s vedením města. Zajímají nás nejen hospodářské výsledky, ale především úroveň péče,“ vyjádřil se k prezentovaným změnám a ekonomickým výsledkům hejtman Martin Půta.


Vytvořeno 7.3.2014 7:47:52 | přečteno 1118x | Bc. Radek Drašnar