Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Turnově II. se setkal starosta s občany

setkani se starostou Turnov2 007

Pravidelná setkávání starosty Tomáše Hockeho s občany v různých částech města pokračovala diskuzí s obyvateli Turnova II. v pondělí 17. června 2013.

V učebně ZŠ v Alešově ulici se sešlo přibližně 20 občanů, mezi nimi byli také exstarostka, zastupitelka města a náměstkyně hejtmana Hana Maierová a radní František Zikuda. Nejprve všichni dostali možnost prohlédnout si urbanistickou studii prostoru vymezeným sportovní halou, budovou střední a základní školy a budoucím centrem sdružení Slunce všem. Dalším materiálem byl návrh možného sjezdu a nájezdu na silniční průtah z Fučíkovy ulice a projekt úprav sídliště v jeho 3. etapě. Poté starosta přiblížil chystané zateplení a drobné dispoziční změny v základní škole v Alešově ulici v příštím roce, kdy na výměnu oken a tepelnou izolaci obdrželo město dotaci. Tu se nepodařilo získat na další etapu regenerace sídliště, proto by potřebné práce mělo město hradit ze svého rozpočtu. Široká diskuze se rozvinula nad studií vzhledu prostoru mezi budovami škol a sportovní halou, kdy byly autorem představeny celkem tři varianty vedení komunikace budoucím možným centrem této části města. Řešila se i problematika využívání sportovního hřiště pod střední školou a dopravy v Nádražní a Fučíkově ulici. Starosta chtěl znát také názory občanů na to, zda má město spíše podporovat výstavbu sjezdu z průtahu do Fučíkovy ulice nebo nájezdu na průtah v Ohrazenicích u Autoarény. Zajímavou se pro obyvatele Turnova II. stala informace o vzniku tržnice za kubistickým domem s přístupem z ulice Nádražní a o náhradě za chybějící toalety u terminálu autobusové dopravy. Cestujícím budou k dispozici sociální zařízení v restauraci Albion, na základě smlouvy s majitelem bude město přispívat na provoz a údržbu toalet ročně částkou 350 tis. korun. Setkání trvající dvě hodiny hodnotili přítomní jako podnětné a přínosné a za snahu naslouchat názorům a připomínkám starostu občané pochválili.

setkani se starostou Turnov2 004

setkani se starostou Turnov2 006

setkani se starostou Turnov2 009

setkani se starostou Turnov2 010

setkani se starostou Turnov2 011

Vytvořeno 4.7.2013 11:03:44 | přečteno 748x | Bc. Radek Drašnar
load