Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V obřadní síni se diskutovalo s občany

setkání starosty s obyvateli centra, autor: R. Drašnar

Místem setkání starosty města Tomáše Hockeho s obyvateli centra Turnova, které se konalo ve středu 2. dubna 2014, se stala obřadní síň turnovské radnice.

 

Do místa, kde si obvykle snoubenci slibují manželskou věrnost, zavítalo asi patnáct Turnovanů, kteří žijí nebo podnikají v samotném středu města. Nejprve je starosta Hocke informoval o dění ve městě, které se obyvatel centra bezprostředně týká. Hovořil o vybudování průchodu z ulice 5. května do parku za letním kinem, k němuž by mělo dojít v průběhu letních prázdnin. „Průchod by měl být na noc uzavírán, podobně jako je tomu u spojnice mezi ulicí Ladislava Petrnouška a Jiráskovou ulicí,“ uvedl Hocke. Informoval o zobousměrnění Markovy ulice, k němuž by mělo dojít na začátku května. „Sám si od tohoto opatření slibuji, že pomůže dopravě zejména v ranní a odpolední špičce,“ prozradil starosta a doplnil, že ulicí nebudou moci vhledem k její šířce jezdit autobusy a nákladní vozidla.  Bude také nutná změna dopravního režimu na křižovatce u gymnázia. Z úst vedoucího představitele města se obyvatelé také dozvěděli o obohacení veřejného prostoru vedle Pacltovy hutě a před zvláštní školou o dvě umělecká díla, prodeji domu ve Skálově ulici, kde dříve sídlila městská policie, opravách domů v městské památkové zóně, plánovaném Turnovském kulturním létu. Monolog starosty přešel plynule v živou diskuzi. V ní účastníci setkání kritizovali parkování na náměstí, kde je parkovacích míst nedostatek. Například pro návštěvníky úřadu práce, který se přesunul do budovy spořitelny. „Řešením by mohl být parkovací dům třeba na místě budovy Telecomu na Havlíčkově náměstí, ale to je hudba budoucnosti. A uvolnit polovinu náměstí pro parkování aut, jak již také bylo navrženo, by bylo nešťastné,“ řekl k problému Hocke. Živnostníci poukázali na postupné vymírání centra města, problémy se zásobováním a důvody k omezování otvírací doby vpodvečer a o víkendech. Všichni se společně zamýšleli nad možnostmi oživení náměstí. Probíral se i možný návrat farmářských trhů, čistota města, hluk z heren, zábavních podniků a restaurací, činnost městské policie. Řeč přišla i na parkování kamionů na ulici k autobusovému nádraží, stav chodníků v Palackého ulici nebo stav za bývalou masnou, kde jsou léta nevyužívané pozemky s rumišti. „Mně osobně by se tam líbilo druhé centrum města s bytovými domy a obchody v přízemí, zelení a malým náměstím,“ zasnil se Hocke a sdělil, že se chystá za insolvenčním správcem, aby s ním hovořil o osudu celého areálu. Ze setkání s občany pak odcházel se spoustou poznámek a odhodláním, že drobné problémy obyvatel centra města se dají poměrně snadno a rychle řešit.

Tato akce byla podpořena Libereckým krajem.

Vytvořeno 24.4.2014 13:33:23 | přečteno 728x | Bc. Radek Drašnar