Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Starosta zavítal do Pelešan

setkání s občany Pelešan 19.5.2014, autor: R. Drašnar

Série setkávání starosty Tomáše Hockeho s obyvateli jednotlivých částí města pokračovala v pondělí 19. května 2014 v Pelešanech.

Na setkání starosty města Tomáše Hockeho dorazila do pelešanské hasičárny asi čtyřicítka zdejších obyvatel, přítomna byla také radní Eva Kordová. Od nejvyššího představitele města se jim dostalo hned na začátku informací o plánovaných úpravách návsi v Mašově. „Byl bych velmi rád, kdybychom tam společně oslavili státní svátek 28. října. Věřím, že se nám to podaří a že i obyvatelé Pelešan tam zavítají,“ uvedl Hocke. Poměrně podrobně se pak probíral nový územní plán a jednotlivá stadia, kterými prošel a ještě projít musí. „Územní plán lze chápat jako společenskou smlouvu o tom, co a kde na území města bude. Vzniká proto, aby se lidem v Turnově dobře žilo,“ zmínil Hocke a doplnil, že součástí územního plánu budou i zástavbové a územní studie. Ke schválení významného dokumentu by mělo dojít v průběhu června či července. Starosta hovořil také o investičních akcích, které již probíhají nebo jsou těsně před zahájením. Jedná se o sportovně – rekreační areál v Maškově zahradě, novou Waldorfskou mateřskou školu na Daliměřicích, kompostárnu na Malém Rohozci či opravu střech na penzionu pro důchodce v Žižkově ulici. K menším akcím patří průchod františkánskou zahradou z ulice 5. května ke Kamenářskému domu, opravy toalet a zpevněných ploch v mateřské škole ve Zborovské ulici nebo opravu ulice Pod Stránkou a cesty podél Stebénky. Ve fázi projektování je či bude oprava Nádražní ulice, oprava zdi pelešanského hřbitova, práce na Valdštejně. „Zde probíhají další záchranné práce na skalním masívu, bude se opravovat střecha občerstvení před hradem a chceme vybudovat zázemí pro motoristy na parkovišti,“ vyjmenoval starosta. V bohaté a chvílemi až bouřlivé diskusi došlo na potíže s městskou hromadnou dopravou a linkami vedoucími přes Pelešany, chybějící chodníky v této části města. Řešily se mimo jiné připomínky občanů k práci některých úředníků městského úřadu, znečišťování ovzduší lokálními zdroji, nepořádek na Zlaté stezce Českého ráje. Lidé by si přáli více plakátovacích ploch a co nejrychlejší odstranění závad na systému VISO, aby byly relace městského rozhlasu dobře slyšitelné a bylo jim rozumět. „Chtěli bychom také vyhlášku, která by zakázala používání sekaček, pil a dalších strojů a zajistila v neděli klid,“ nechala se slyšet jedna z účastnic setkání. Ostatní však její přání nesdíleli. Velmi dobře hovořili všichni o práci zdejších hasičů. „Jsme velmi rádi, že si na nás a naše problémy našel starosta čas a přišel mezi nás,“ zaznělo na závěr i s konstatováním, že i přes všechny problémy se snaží město Turnov pro svoji část Pelešany  něco dělat a život zdejších obyvatel krůček po krůčku zlepšovat.


Tato akce byla podpořena Libereckým krajem.

Vytvořeno 26.5.2014 11:06:54 | přečteno 655x | Bc. Radek Drašnar