Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Starosta se potkal s občany Daliměřic

setkání starosty s občany Daliměřic

Starosta města Tomáš Hocke pokračoval na konci ledna v pravidelném setkávání se s občany města a zavítal tentokrát do Daliměřic.

V sále místní hasičárny jej ve středu 29. ledna 2014 očekávalo více než šedesát místních obyvatel. Setkání se zúčastnil také místostarosta Jaromír Pekař a zastupitelé Karel Jiránek a Petr Soudský. „Rád se potkávám s občany v jednotlivých částech města, abych podrobněji poznal problémy lidí, kteří zde žijí,“ řekl na úvod setkání starosta. Informoval pak o návrhu rozpočtu města na rok 2014, který je připraven ke schválení zastupiteli. V souvislosti s rozpočtovanou částkou 150 miliónů korun na výstavbu sportovně rekreačního areálu v Maškově zahradě představil časový harmonogram této náročné investiční akce. Hovořil také o chystaném zateplení a rekonstrukci základní školy v Alešově ulici, stavbě Waldorfské mateřské školy.  Zmínil se též o naplněnosti místních školek a uvedl: „Prozíravým se ukázal krok Turnova v minulosti nerušit žádnou ze školek. Dnes není problém pro obyvatele města v nich své děti umístit.“  Přiblížil také postup při schvalování územního plánu a prezentoval zástavbovou studii Daliměřic. „Zastavění Daliměřic je dalekou budoucností, ale už dnes musíme mít vyřešenou například kanalizaci, aby v budoucnu dostačovala svojí kapacitou,“ sdělil Hocke. Starosta dále hovořil také o problémech v obchodně průmyslové zóně Vesecko, která je v současné době téměř zastavěna a na jejíž rozšiřování si lidé stěžují.  „Na základě petice obyvatel, že zóna znečišťuje ovzduší, jsme zajistili měření. První výsledky ukázaly, že byly překročeny jen limity prašnosti, a to jen díky lokálním topidlům v rodinných domech. Uvidíme, zda se situace změní po spuštění kalicích linek Kamaxu,“ informoval starosta.

Na dotazy samotných obyvatel byl dán dostatečný časový prostor. Diskusí se jako červená nit táhla problematika zvýšení ceny vody v Turnově. Zastupitel Petr Soudský se touto záležitostí podrobně zabýval, proto mohl poskytnout zasvěcené informace. Starosta Hocke i místostarosta Pekař pak krátce vysvětlili, jakou má Turnov pozici ve Vodohospodářském sdružení a jak se tvoří konečná cena vody. „Ve druhé polovině února uskutečníme pro občany besedu, při které vše spolu se zástupcem VHS srozumitelně vysvětlíme,“ zval Hocke.  Ten se také postupně dozvídal, že lidi v Daliměřicích trápí nepořádek u bývalého zahradnického areálu i v podchodu pod silničním obchvatem. Řešil se stav komunikací i chodníků a parkování u školky v Bezručově ulici. Lidi zajímalo rozšíření kompostárny na Malém Rohozci, ptali se na výstavbu obchodního centra v areálu šroubárny, nebo jestli v Daliměřicích vznikne nějaké nové dětské hřiště. Na stále nevyřešené restituční nároky rodu Walderode upozornil občanský aktivista Josef Kunetka: „ Jestliže dědička majetku Johanna  Kammerlanderová v kauze zvítězí, mohly by mít město a podnikatelské subjekty vážné problémy.“  Starosta hned atmosféru uklidnil, protože to se majetku fyzických osob nedotkne. Na závěr ještě občany vyzval, aby mu případy nepořádku a poškození městského majetku bezprostředně sdělovali telefonicky nebo e-mailem.

Vytvořeno 5.2.2014 9:19:26 | přečteno 672x | Bc. Radek Drašnar