Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na Bukovině diskutoval starosta s občany

starosta Tomáš Hocke, autor: R. Drašnar

Další ze série setkání starosty města s občany se uskutečnilo ve čtvrtek 6. června 2013. Místem byla hasičárna na Bukovině, kam zavítala přibližně čtyřicítka lidí a kde se hovořilo o problémech obyvatel této okrajové části města.

Nejprve ale starosta hovořil o všeobecných problémech města a informoval o připravované výstavbě sportovně-rekreačního areálu v Maškově zahradě, o situaci turnovské nemocnice, problematice vnitroměstské dopravy či tvorbě nového územního plánu. S konkrétními lokálními problémy seznámil starostu Tomáše Hockeho a místostarostu Otakara Špetlíka, který má na Bukovině trvalé bydliště, předseda osadního výboru pan Zadražil. Problematickým se jeví především prostor v okolí Dlaskova statku, kde se pohybují v letní sezóně stovky lidí a střetávají se zde pěší, cyklisté, bruslaři na in-linech a motoristé, kteří také odstavují svá vozidla na místní komunikaci a znesnadňují tak provoz. Vzrůstá množství odpadků, chybí toalety. Klid místním obyvatelům narušují hudební produkce v areálu U Avie. Připomínky měli obyvatelé ke stavu komunikace na Bukovině a připomínky zazněly k dlouho slibované úpravě návsi.

Starosta připomněl, že komunikace v Dolánkách není cyklostezkou, ale běžnou komunikací. Parkování aut na ní zakáží nově instalované dopravní značky a režimu v této lokalitě se bude intenzivněji věnovat také městská policie. Hudební produkce U Avie, ale i v jiných částech města, řeší obecně závazná vyhláška. Při jejím nedodržování a porušování se mohou občané bránit.  Místostarosta informoval o existenci trojdohody mezi městem, majitelkou většiny pozemků v Dolánkách a firmou, která má většinu z nich pronajatou, jež má přispět k udržování čistoty a pořádku v prostoru u Dlaskova statku a jezu na Jizeře. Také informoval o přeměně dolánecké školy na Dům přírody, kde by kromě jiného měly vzniknout prostory pro spolkovou činnost a setkávání občanů.

Celé setkání zakončila poměrně rozsáhlá a místy až vzrušená diskuze o problémech místních obyvatel. „Podobná setkání lokálního typu v jednotlivých částech města mi pomáhají získat přehled o názorech obyvatel a přinášejí mi potřebnou zpětnou vazbu na rozhodnutí radnice“, uzavřel starosta města Tomáš Hocke.

Vytvořeno 4.7.2013 9:15:40 | přečteno 845x | Bc. Radek Drašnar
load