Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Putování za historií bylo úspěšné

e středu 23. září se v rámci Dnů evropského dědictví uskutečnila naučná stezka pro žáky 5. ročníků základních škol s názvem Putování za historií. Akce připravené odborem školství, kultury a sportu MěÚ Turnov se zúčastnilo 57 dětí.

Ve středu 23. září se v rámci Dnů evropského dědictví uskutečnila naučná stezka pro žáky 5. ročníků základních škol s názvem Putování za historií. Akce připravené odborem školství, kultury a sportu MěÚ Turnov se zúčastnilo 57 dětí ze dvou turnovských škol - ZŠ v ulici Skálova a ZŠ v ulici Žižkova.

Pro děti byla připravena pěší vycházka se čtyřmi soutěžními stanovišti. Začínalo se na Hruštici u kostela sv. Matěje, kde paní Jitka Petrušková z Muzea Českého ráje povídala o
počátcích historie našeho města. Dále účastníci pokračovali do Metelkových sadů, kde byl
připraven pan RNDr. Mrkáček z CHKO Český ráj, který žáky seznámil se zajímavostmi z ptačí říše.

Dále děti putovaly přes Dolánky na Bukovinu do kostela sv. Václava, který není běžně přístupný a byl otevřen speciálně pro tuto akci. Zde byli "poutníci" přivítáni chorálem Svatý Václave, vévodo české země, a dozvěděli se o nejstarší historii českého státu a českých patronech, jejich dřevořezby se v kostele nacházejí.
EHD foto2, obrázek se otevře v novém okně Poslední stanoviště bylo na Dlaskově statku,  kde po prohlídce děti hledaly předměty podle názvu. Jako překvapení byly přichystány grilované párky a než se účastníci najedli, pracovníci OŠKS vyhodnotili jejich odpovědi z jednotlivých stanovišť.

Vyhlášení výsledků proběhlo ve dvoře před statkem, vítězné družstvo si odneslo medaile a knížky, druhé a třetí družstvo drobnější ceny. Také počasí bylo objednáno dobře, takže přispělo k pohodové atmosféře celé akce.

Vytvořeno 8.10.2009 | přečteno 996x | Richard Mochal
load