Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nové internetové stránky turnovských mateřských škol

Od 1. 5. 2009 je spuštěn nový web mateřských škol Turnova. Tyto internetové stránky jsou snahou poskytnout rodičům předškolních dětí maximum informací a zároveň aktuálně prezentovat dění a činnost v jednotlivých mateřských školách.

Od 1.5.2009 je na adrese skolky.turnov.cz spuštěn, jak již název napovídá, nový web mateřských škol Turnova. Tyto internetové stránky jsou snahou poskytnout rodičům předškolních dětí maximum informací a zároveň aktuálně prezentovat dění a činnost v jednotlivých mateřských školách.

Celý web má v zásadě dvě části. První, statická část, informuje na úvodní stránce o věcech, které jsou společné pro všechny mateřské školy v Turnově a obsahuje krom jiného užitečné odkazy, formulář k registraci odběru novinek, společnou fotogalerii, atd.

Zároveň nalezneme na úvodní stránce odkazy jednotlivých mateřských škol, čímž se dostaneme k druhé části webu a tou jsou individuální informace z jednotlivých mateřských škol. Tady se rodič dozví nejen základní informace o školce, najde zde fotogalerii školky, či údaje o výši stravného, ale může se podívat třeba na aktuální jídelníček. Důležitou novinkou jistě bude možnost u některých školek odhlašování dětí formou emailu. Pokud například rodič večer zjistí, že dítě má teplotu a druhý den do školky nepůjde, sedne k emailu, dítě odhlásí a ráno má o starost méně.

Nedílnou součástí této části stránek je sekce novinky z MŠ. Maminky a tatínkové se tu dozví co školka chystá, kdy se jde na výlet a co se má vzít s sebou, od kolika hodin je besídka, kdy se platí stravné, že se jde do divadla, či že přijde fotograf, atd., atd., atd. Všechny tyto informace jsou např. v případě návratu dítěte po nemoci nedostupné a zjišťují se až na místě. Samozřejmostí je možnost registrace emailu pro odebírání těchto novinek.

Tyto stránky budou od 1.5.2009 do 31.8.2009 v jakémsi zkušebním provozu, který ovšem bude plně funkční. Zkušební provoz bude znamenat možnost pro rodiče vznést své nápady, podněty a postřehy k novým stránkám a možnost pro MŠ zažít si nový nástroj pro komunikaci s rodiči. Budeme proto rádi, pokud nám své podněty, prostřednictvím své školky sdělíte. Pokud to bude možné, tak tyto Vaše postřehy zapracujeme a od 1.9.2009 zahájíme „ostrý“ provoz.

Tento projekt vznikl ve spolupráci odboru vnitřních věcí, odboru školství, kultury a sportu a všech zúčastněných mateřských škol. Finanční krytí bylo zajištěno v rámci projektu „Místní agendy 21“. 

Vytvořeno 30.4.2009 | přečteno 1202x | Richard Mochal
load