Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město Turnov obdrželo dotaci z revolvingového fondu MŽP

Po schválení Ministerstvem životního prostředí obdrželo Město Turnov dotaci na podporu tohoto projektu, jehož časový harmonogram je rozvržen od srpna 2008 do července 2009.

Město Turnov je přirozeným centrem regionu Český ráj a zároveň správním centrem pro dalších 36 obcí. Vzhledem k fungujícímu a různorodému průmyslu, a zároveň občanské vybavenosti je spádovým městem pro daleko širší oblast. O to důležitější je kvalitně fungující veřejná správa, kterou Město a jeho úřady zajišťují. Její nedílnou součástí je nejen komunikace s místními občany, ale i vztah k okolním obcím a jejich obyvatelům.

Již v minulých letech Město vyvíjelo snahy ke zlepšení veřejné správy v oblasti komunikace s

občany, jejich informovanosti, budování jejich vztahu k zdejší přírodě, historii i kultuře. Pozornost tomuto tématu byla deklarována také tím, že byla tato kapitola zařazena i do Strategického plánu rozvoje města a je naplňována dílčími aktivitami.
 
Zájmem současného vedení města je učinit v této oblasti významný pokrok, a to prostřednictvím oficiálního procesu jako je právě Místní agendy 21.

Hlavním cílem projektu je využít stávajících aktivit a navázat na ně tak, aby se rozvíjela oblast společného plánování s občany, vzájemná komunikace a informovanost o záměrech města.

Návrh na zapojení do projektu Místní agenda 21 byl předložen Radě města Turnov, která tento záměr schválila na svém zasedání dne 14. ledna 2008. Ke dni 19. února 2008 se Turnov oficiálně zaregistroval do evidence Místních agend 21. Následně bylo zapojení do MA 21 projednáno a schváleno Zastupitelstvem města Turnova, které zároveň schválilo i obsah předloženého projektu.

Vypracovaný projekt s názvem Místní agenda 21 -  Most k občanům byl předložen s žádostí o poskytnutí grantu na podporu Místní agendy 21 z revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí.

Po schválení Ministerstvem životního prostředí obdrželo Město Turnov dotaci na podporu tohoto projektu, jehož časový harmonogram je rozvržen od srpna 2008 do července 2009.

V současné době jsme zařazeni do kategorie „zájemci“. Záměrem předkládaného projektu je v jeho závěru úspěšně naplnit kritéria kategorie „D“ a obhájit postup do této kategorie.

Zároveň předpokládáme, že toto bude první krok, na nějž budou navazovat i kroky další tak, aby se Turnov zařadil mezi aktivní subjekty zapojené do procesu Místní agendy 21.

Harmonogram ke stažení ikona souboruZDE.

Vytvořeno 14.1.2009 | přečteno 878x | Richard Mochal
load