Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Druhý ročník Putování za památkami se vydařil

V úterý 21.září se v rámci Dnů evropského dědictví uskutečnil druhý ročník naučné stezky pro žáky 5. ročníků turnovských základních škol s názvem Putování za památkami. Akce připravené odborem školství, kultury a sportu MěÚ Turnov se zúčastnilo 94 dětí z turnovských škol včetně Mašova, tedy téměř dvojnásobek oproti prvnímu ročníku.

putovani2, obrázek se otevře v novém okněV úterý 21.září se v rámci Dnů evropského dědictví uskutečnil druhý ročník naučné stezky pro žáky 5. ročníků turnovských základních škol s názvem Putování za památkami. Akce připravené odborem školství, kultury a sportu MěÚ Turnov se zúčastnilo 94 dětí z turnovských škol včetně Mašova, tedy téměř dvojnásobek oproti prvnímu ročníku. Pro děti byla připravena vycházka se čtyřmi soutěžními stanovišti. Začínalo se prohlídkou synagogy v Krajířově ulici, kde děti dostaly první část kvízu. Pak účastníci pokračovali po nábřeží Jizery na Hrubý Rohozec, dále k nově revitalizovaným vodním nádržím pod Rohozcem a poslední stanoviště bylo na Dlaskově statku v Dolánkách. Zde po prohlídce doplnili poslední, čtvrtou část kvízu - poznávali předměty podle názvu.

Jako překvapení a zároveň odměna pro všechny poutníky byly přichystány grilované párky a než se účastníci najedli, vyhodnotili pracovníci OŠKS jejich odpovědi z jednotlivých stanovišť. Vyhlášení vítězů proběhlo na dvoře před statkem, kde se nejdříve konal dramatický "rozstřel", protože první a druhéputovani1, obrázek se otevře v novém okně družstvo mělo stejný počet bodů. Vítězové si odnesli knížky a medaile, druhé a třetí družstvo brožury o Českém ráji a drobnější ceny. Také počasí bylo objednáno dobře, takže přispělo k pohodové atmosféře celé akce.

Vytvořeno 27.9.2010 | přečteno 1075x | Richard Mochal
load