Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Den Země – 22. 4. 2010

U příležitosti „Dne Země“ připravil odbor životního prostředí ve spolupráci s Vodohospodářským sdružením Turnov, společností Marius Pedersen, a.s. a Městskou knihovnou Antonína Marka pro školy i pro veřejnost několik akcí.

U příležitosti  „Dne Země“ připravil odbor životního prostředí  ve spolupráci s Vodohospodářským sdružením Turnov, společností Marius Pedersen a.s.  a  Městskou knihovnou Antonína Marka pro školy i pro veřejnost následující akce:

Turnovské základní i střední školy se zapojí do každoročního úklidu. Společnými silami se pokusíme přírodu našeho města i okolí vyčistit od odpadků, které ji ničí a tím se pokusíme alespoň trochu přispět ke zlepšení stavu našeho životního prostředí.

V týdnu do 12. do 16. dubna budou probíhat pro mateřské školy z Turnova přednášky o zvířatech. Děti se tak seznámí se zvířaty Krkonoš nebo se zvířaty z afrického kontinentu, které znají ze zoologických zahrad. Přednášku povede pan Petr Najman.

19. a 21. dubna navštíví studenti středních škol  skládku odpadů společnosti Marius Pedersen a.s.v Košťálově, kde se seznámí se zneškodňováním  nevyužitelných složek odpadů, které nemají nebezpečné vlastnosti.

19. a 21. dubna bude pro žáky základních škol otevřena Čistírna odpadních vod v Turnově. Zde si budou moci prohlédnout všechna zařízení a obsluha čistírny je provede a seznámí s celým systémem čištění odpadních vod.

22. dubna od 19:00 hod. proběhne „Na Sboře“ beseda s Bedřichem Ludvíkem,  režisérem a scénáristou populárně vzdělávacího cyklu „Zpět k pramenům“.  Beseda navazuje na jedinečný pořad o hledání pramenů známých i neznámých řek, který uváděla Česká televize.

Dne 24.dubna  od 9 – 12:00 hod. bude otevřena pro  veřejnost Čistírna odpadních vod  v Turnově . Prohlídky budou začínat vždy v každou celou hodinu (tedy v 9:00, 10:00 a 11:00 hodin) u vchodu na čistírnu, který se nachází za Preciosou v Sobotecké ulici. Zájemci se shromáždí u brány a obsluha čistírny si je zde v  uvedený čas vyzvedne a provede je po areálu. Děti do 15 let budou mít umožněn vstup do areálu pouze v doprovodu dospělé osoby.

Touto cestou bychom rádi oslovili i ostatní občany našeho města, kterým není lhostejné, v jaké prostředí žijí. Pokud budou mít občané zájem  pro své okolí něco udělat a budou se chtít  zapojit do úklidu města  v okolí svého bydliště, mohou kontaktovat odbor životního prostředí, který jim zajistí pytle na odpady a současně také jejich odvezení Technickými službami Turnov, s.r.o. (kontakt: Ing. Zuzana Sedláková, tel. 481 366 116, e-mail: z.sedlakova@mu.turnov.cz)

7. 4. 2010
Hana Pěničková

Vytvořeno 7.4.2010 | přečteno 896x | Richard Mochal
load