Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nový parčík vznikne ve Zborovské ulici

park ve Zborovské - mapka, autor: Lukáš Špetlík

V horní části Zborovské ulice na Hruštici má ještě v průběhu roku 2014 vzniknout nová plocha veřejné zeleně.


Vznik nové plochy veřejné zeleně před svými domy iniciovali samotní obyvatelé této části města a na základě jejich požadavku nechalo město Turnov zpracovat studii. Její autor Lukáš Špetlík ji prezentoval v červnu roku 2013, ale občané se s ní neztotožnili. Proto došlo ke zpracování dalších variant úpravy uvedeného prostoru, které byly veřejně představeny v prosinci loňského roku. „Návrhy zahradních architektů Josefa Součka a Přemysla Krejčiříka se lidem příliš nelíbily, přijali původní návrh Lukáše Špetlíka,“ informovala vedoucí odboru životního prostředí turnovské radnice Miloslava Šípošová.  Studii autor dopracoval do projektové dokumentace, podle níž by realizace vyšla na více než 760 tisíc korun. V rozpočtu města však bylo na letošní rok na realizaci uvedené akce vyčleněno pouhých 150 tisíc korun. „Mezi starostou a zpracovatelem projektové dokumentace bylo proto dohodnuto, že akce bude rozdělena na dvě etapy. Projektová dokumentace bude upravena tak, aby se v první etapě vybudovaly mlatové cesty, založily trávníky a vysadily stromy,“ uvedla Šípošová.  Nakonec rozpočet na první etapu činí více než 450 tisíc s DPH. Projekt parku ve Zborovské ulici v části Hruštice schválila rada města na svém jednání 5. května 2014 a uložila odboru životního prostředí vypsat výběrové řízení na dodavatele prací.

park ve Zborovské - studie


Park ve Zborovské ulici

park zborovska 01

park zborovska 01

 
park zborovska 02

park zborovska 02

 
park zborovska 03

park zborovska 03

 
park zborovska 04

park zborovska 04

 
park zborovska 06

park zborovska 06

 
park zborovska 05

park zborovska 05

 
 
Vytvořeno 21.5.2014 10:16:40 | přečteno 728x | Bc. Radek Drašnar