Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rekonstrukce ulic Mírová, Čistá, Achátová, Solidarity, Na Osadě

ulice

Záměrem je provést rekonstrukce ulic Mírová, Čistá, Achátová, Solidarity, Na Osadě v Turnově, část Daliměřice. Rekonstrukce jsou vyvolané plánovanou výměnou inženýrských sítí (vodovod, kanalizace a plynovod). Součástí záměru je provést také nové veřejné osvětlení.

  • Ve všech uvedených ulicích budou opraveny podzemní sítě: kanalizace, vodovod, plynovod. Bude vybudováno nové veřejné osvětlení. Proběhne příprava pro zavedení datové optické sítě.
  • Uspořádání ulice Mírová je navrženo s obousměrným provozem, v dopravním režimu “obytná zóna”, tedy bez rozlišení chodníku a vozovky. Parkování návštěvníků i obyvatel je možné na vyhrazených místech. Tato varianta byla zvolena pro maximalizaci parkovacích míst v ulici, což byl častý požadavek v připomínkách obyvatel. Oproti prvotnímu návrhu byl zredukován počet a rozsah zelených ostrůvků. Určitý počet ostrůvků je však nutný vzhledem k požadavkům na hospodaření s dešťovou vodou a charakter ulice (zúžení v místech některých ostrůvků je dopravní normou požadováno pro zajištění bezpečnosti dopravy).
  • Uspořádání dopravy v ulicích Čistá, Achátová, Solidarity a Na Osadě zůstává navrženo v režimu “obytná zóna”, tedy bez rozlišení chodníku a vozovky. Parkování návštěvníků i obyvatel je možné na vyhrazených místech. Rozsah zelených ostrůvků byl značně redukován, ostrůvky na konci ulic jsou nyní zpevněné a přejezdné.
ikona souboruUpravený návrh rekonstrukce ulic Mírová, Čistá, Achátová, Solidarity, Na Osadě - červenec 2021.

Na Vaše případné připomínky se těšíme do 10.9.2021 na e-mailu mirova@mu.turnov.cz, případně písemně na Odbor správy majetku, Městský úřad Turnov, Antonína Dvořáka 335, 511 01 Turnov.
Vytvořeno 16.12.2020 10:32:12 - aktualizováno 29.7.2021 11:22:01 | přečteno 907x | Richard Mochal
load