Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Židovská kultura v česko-polském přihraničí

Projekt si klade za cíl připomenout, přiblížit a seznámit obyvatele zmíněných měst s židovskou kulturou. Jednou z hlavních aktivit je uspořádání dvou Festivalů židovské kultury v roce 2012 a 2013 v Jelení Hoře. Během festivalu bude prezentováno mj. židovské divadlo, hudba, filmy ad. Součástí budou různé workshopy seznamující návštěvníky s košer kuchyní, tancem, hebrejským jazykem a písmem ad.

Tento projekt je spolufinancován z Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 Česká republika – Polská republika

Reg. číslo: PL.3.22/3.2.00/11.02589

V rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce 2007-2013 Česká republika – Polská republika budou partneři společně realizovat projekt s názvem „Židovská kultura v česko-polském příhraničí“. Vedoucím partnerem projektu je Město Jelení Hora. Projekt si klade za cíl připomenout, přiblížit a seznámit obyvatele zmíněných měst s židovskou kulturou. Jednou z hlavních aktivit je uspořádání dvou Festivalů židovské kultury v roce 2012 a 2013 v Jelení Hoře. Během festivalu bude prezentováno mj. židovské divadlo, hudba, filmy ad. Součástí budou různé workshopy seznamující návštěvníky s košer kuchyní, tancem, hebrejským jazykem a písmem ad.

Aktivity projektu (Město Jelení Hora):
1. Polsko-české divadelní workshopy mládeže (školní rok 2012/2013)
2. Festival židovské kultury (2012, 2013) zahrnující: Organizaci konference pro odborníky o kultuře a židovských stopách v polsko-české příhraniční oblasti. Polsko-české workshopy: kulinární, židovské tance, hudební, řemeslné, hebrejský jazyk. Koncerty hudebních skupin (židovská hudba), předvedení divadelních her „Židovské pohádky“.

V rámci propagace projektu je také počítáno s nákupem těchto propagačních předmětů – židovských hraček - dřevěná káča (tzv. drejdel) a dřevěných židovských figurek.

Aktivity projektu (Město Turnov): 

  1. Vydání DVD nosiče – dokumentárně-naučný film o židovských památkách Českého ráje ve 4 jazykových mutacích (ČJ, PL, NJ, AJ). Součástí DVD budou také informace o židovských památkách v Jelení Hoře a okolí. Hudební podklad bude nahrán místní kapelou, která vystoupí v rámci festivalu židovské kultury v Jelení Hoře. 
  2. Workshop pro mládež – setkání české a polské mládeže – seznámení se s židovstvím a židovskou kulturou. Společné nacvičení divadelní hry a její prezentace na obou stranách hranice. 
  3. Polygrafické výrobky – vydání společných novin o Českém ráji a Jelení Hoře a okolí ve 3 jazykových mutacích (ČJ, PL, NJ). Karta se židovskou pověstí z Turnovska v ČJ a PL mutaci.

Doba trvání projektu: 01/2012 – 06/2013
Celkový rozpočet: 163 287 euro
Příspěvek ERDF 85 % : 109 710 euro

Celkový rozpočet pro Město Turnov: 53 587 euro
Příspěvek ERDF 85 %: 45 548,95 euro

Vytvořeno 4.6.2012 | přečteno 1500x | Richard Mochal
load