Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Společně zahrajme naše pověsti

Hlavním cílem projektu je přiblížení pověstí, historie a tradic obou regionů. Projekt je zaměřen na společné setkávání českých a polských dětí a vzájemné secvičování českorajských a krkonošských pověstí. Divadelní workshopy povedou profesionální instruktoři z Polska, které zajistí Zdrojowy Teatr Animacji. Projekt by měl prostřednictvím divadelních workshopů pomoci účastníkům získat a osvojit si nové dovednosti (herecké, akrobatické, pěvecké atd.) a především vytvořit partnerství mezi českými a polskými dětmi.
Prostřednictvím jejich umění, které předvedou na vystoupení v ČR i Polsku se s pověstmi obou regionů seznámí také veřejnost.

Reg. číslo: CZ.3.22/3.3.01/13.03846

Tento projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond mikroprojektů Cíl 3 OPPS 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa
PŘEKRAČUJEME HRANICE

Aktivity projektu:

1) Uspořádání třídenních divadelních workshopů na českém území.
2) Zajištění přepravy pro české účastníky na workshopy, které se budou konat v Polsku
3) Vydání polygrafických výrobků - hrací karty, puzzle přibližující pověsti
4) Zajištění a uspořádání divadelního představení na českém území (seznámení veřejnosti s pověstmi Českého ráje a Krkonoš)

Celkové způsobilé výdaje projektu: 5824 €
Příspěvek ERDF (85%) 4950,40 €
Spoluúčast Města Turnov (15%): 873,60 € 
(údaje podle Smlouvy)

Doba realizace:  1. 6. 2013 – 1. 10. 2013

logotyp CZ PL a symboly EU s texty (plnobarevné) 1euroregion Nisa

Vytvořeno 4.9.2013 8:17:59 | přečteno 993x | Richard Mochal