Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Projekt Kulturní dědictví česko-polského příhraničí
Projekt Kulturní dědictví česko-polského příhraničí navazuje a rozšiřuje úspěšný projekt „Společná paměť, společná budoucnost – židovské památky česko-polského příhraničí“, který v roce 2010 získal 1. místo Euroregionu Nisa. Jeho cílem je zvýšení informovanosti a povědomí o židovské a křesťanské kultuře, památkách a také o tradicích obou regionů. Projekt probíhá po celý rok 2011.
Tento projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond mikroprojektů Cíl 3 OPPS 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa „PŘEKRAČUJEME HRANICE“
Projekt Kulturní dědictví česko-polského příhraničí
Projekt Kulturní dědictví česko-polského příhraničí navazuje a rozšiřuje úspěšný projekt "Společná paměť, společná budoucnost – židovské památky česko-polského příhraničí", který v roce 2010 získal 1. místo Euroregionu Nisa. Jeho cílem je zvýšení informovanosti a povědomí o židovské a křesťanské kultuře, památkách a také o tradicích obou regionů. Projekt probíhá po celý rok 2011.
Aktivity projektu:
- Organizace přednášek pro studenty a vytvoření jednoduchého kvízu pro studenty.
- Vytvoření výukového textu pro učitele – jak učit o holocaustu, totalitních režimech, kolektivní paměti, včetně semináře.
- Výměnné pobyty žáků a studentů mezi školami v Turnově a školami z partnerského města v Jaworu. V únoru se setkali studenti Obchodní a hotelové školy Turnov se studenty z Gimnazja nr. 1 Jawor. Společně se seznámili s židovským svátkem Purim a českou lidovou tradicí Masopust. V březnu strávili žáci ZŠ Skálova Turnov 3 dny s žáky z Jawora. Dozvěděli se mnohé o polských, ale i českých Velikonocích, židovském svátku Pesach a mnohých lidových tradicích oslavujících příchod jara.
Další setkání se budou konat na podzim. Studenti OHŠ Turnov navštíví své polské přátele v Jaworu a žáci z Jawora se přijedou podívat do Turnova. - Vydání cizojazyčných turistických novin ve dvou jazykových mutacích – polštině a němčině.
- Vydání nástěnného kalendáře z obrázků českých a polských dětí (výsledek vyhlášené soutěže předchozího projektu "Společná paměť, společná budoucnost – židovské památky česko-polského příhraničí").
Příspěvek z ERDF na tento projekt je ve výši 14.854,60 Euro
Celkové zůpsobilé výdaje projektu: 17.476 Euro
Všechny aktivity mohou proběhnout díky společnému projektu partnerských měst Turnova a polského Jawora "Kulturní dědictví česko-polského příhraničí".
Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond mikroprojektů Cíl 3 OPPS 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa – Nysa, "Překračujeme hranice".