Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Projekt Kulturní dědictví česko-polského příhraničí

Projekt Kulturní dědictví česko-polského příhraničí navazuje a rozšiřuje úspěšný projekt „Společná paměť, společná budoucnost – židovské památky česko-polského příhraničí“, který v roce 2010 získal 1. místo Euroregionu Nisa. Jeho cílem je zvýšení informovanosti a povědomí o židovské a křesťanské kultuře, památkách a také o tradicích obou regionů. Projekt probíhá po celý rok 2011.

Tento projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond mikroprojektů Cíl 3 OPPS 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa „PŘEKRAČUJEME HRANICE“

eu efrdlogo ern

Projekt Kulturní dědictví česko-polského příhraničí

Projekt Kulturní dědictví česko-polského příhraničí navazuje a rozšiřuje úspěšný projekt "Společná paměť, společná budoucnost – židovské památky česko-polského příhraničí", který v roce 2010 získal 1. místo Euroregionu Nisa. Jeho cílem je zvýšení informovanosti a povědomí o židovské a křesťanské kultuře, památkách a také o tradicích obou regionů. Projekt probíhá po celý rok 2011.

Aktivity projektu:

  1. Organizace přednášek pro studenty a vytvoření jednoduchého kvízu pro studenty.
  2. Vytvoření výukového textu pro učitele – jak učit o holocaustu, totalitních režimech, kolektivní paměti, včetně semináře. 
  3. Výměnné pobyty žáků a studentů mezi školami v Turnově a školami z partnerského města v Jaworu. V únoru se setkali studenti Obchodní a hotelové školy Turnov se studenty z Gimnazja nr. 1 Jawor. Společně se seznámili s židovským svátkem Purim a českou lidovou tradicí Masopust. V březnu strávili žáci ZŠ Skálova Turnov 3 dny s žáky z Jawora. Dozvěděli se mnohé o polských, ale i českých Velikonocích, židovském svátku Pesach a mnohých lidových tradicích oslavujících příchod jara.
    Další setkání se budou konat na podzim. Studenti OHŠ Turnov navštíví své polské přátele v Jaworu a žáci z Jawora se přijedou podívat do Turnova. 
  4. Vydání cizojazyčných turistických novin ve dvou jazykových mutacích – polštině a němčině. 
  5. Vydání nástěnného kalendáře z obrázků českých a polských dětí (výsledek vyhlášené soutěže předchozího projektu "Společná paměť, společná budoucnost – židovské památky česko-polského příhraničí").

Příspěvek z ERDF na tento projekt je ve výši 14.854,60 Euro
Celkové zůpsobilé výdaje projektu: 17.476 Euro

Všechny aktivity mohou proběhnout díky společnému projektu partnerských měst Turnova a polského Jawora "Kulturní dědictví česko-polského příhraničí".

Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond mikroprojektů Cíl 3 OPPS 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa – Nysa, "Překračujeme hranice". 

eu efrdlogo ern

Vytvořeno 7.9.2011 | přečteno 1112x | Richard Mochal
load