Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Poznejte ostatní, objevte sebe– společenská aktivizace osob se zdravotním postižením

Cílem projektu je propagace a šíření umělecké tvorby osob se zdravotním postižením, prezentace umělecké tvorby a rozvíjení uměleckých schopností u postižených osob na obou stranách polsko – českých státních hranic.

Reg. číslo:  PL .3.22/3.3.01/11.02508

Tento projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond mikroprojektů Cíl 3 OPPS 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa „PŘEKRAČUJEME HRANICE“ 

eu efrdlogo ern

Projekt je zaměřen na osoby zdravotně postižené (mentálně a tělesně), které navštěvují zvláštní školu pro osoby se zdravotním postižením: Speciální středisko školení a výchovy v Jawoře, Základní škola praktická a základní škola speciální v Lomnici nad Popelkou a Speciální škola v Turnově, ul. Sobotecká a učitelů vyučujících v těchto školách, realizujících výuku a hodiny pro osoby se zdravotním postižením. 

Aktivity projektu:

  1. Dva tematické workshopy pro učitele (jeden v Jaworu a jeden v Turnově – Lomnici nad Popelkou). Přepokládaný termín: 10.2011. a 02.2012
  2. Dva dvoudenní integrační turistické zájezdy v oblastí polsko – českého pohraničí (jeden v Polsku a jeden v ČR). Přepokládaný termín: 05.2012  a 06.2012.
  3. Přeshraniční taneční přehlídka osob se zdravotním postižením v Jaworu – aktivita se uskuteční jen jednou během projektu. Přepokládaný termín: 10 nebo 11.2011.
  4. Umělecká škola v přírodě věnovaná osobám se zdravotním a mentálním postižením v Muchově, která je plánovaná na září 2012.

Město Turnov hradilo spolu s Městem Lomnice nad Popelkou náklady na dopravu do Jawora a Muchowa.

Nositel projektu:  Okres Jawor

Partner projektu: Město Turnov

Náklady projektu na polské straně: 22.455,10 Eur

Termín realizace: 1.10.2011 – 30.9.2012

eu efrdlogo ern

Vytvořeno 7.9.2012 14:05:14 | přečteno 1097x | Richard Mochal
load