Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Informujme a vzájemně se poznávejme – QR CODE

Jedná se o společný projekt s Městem Jelení Hora. Hlavním cílem projektu je vzájemná informovanost o atraktivitách na obou územích, které budou rozšířeny o v současné době nově rozšířené technologie, kterou představují QR kódy.

Reg. číslo: CZ.3.22/3.3.01/12.03340

Tento projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu pro regionální rozvoj – Fond mikroprojektů Cíl 3 OPPS ČR-PL 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa „PŘEKRAČUJEME HRANICE“ 

eu efrdeuroregion nisa

QR kód nebo-li Quick Response, umožní návštěvníkům, pomocí mobilního telefonu nebo jiného elektronického zařízení přístup k většímu množství informací. QR kódy vzbudí zájem o poznávání historie a pamětihodností města Turnov také mezi mladými lidmi.  Zároveň proběhne workshop představitelů obou měst během kterého dojde nejenom k prezentaci aktivit tohoto projektu, ale i k seznámení se s odlišnostmi v rámci cestovního ruchu na obou územích (propagace území, orientace v území včetně značení, městský informační systém, funkce informačních středisek). V městě Turnově dojde i k rozšíření informačního systému a rozšíření možnosti prohlídky nového turistického cíle Turnova – židovské čtvrti. Zamýšlený informační systém v bývalé čtvrti byl projednán a schválen památkovou komisí města Turnova.

Aktivity projektu:

  1. QR kódy - budou umístěny na zajímavých a frekventovaných místech v Turnově a umožňují rozšíření stávajícího informačního systému, který je především pro českého návštěvníka nikoliv pro zahraniční turisty. Díky tomu, že QR kódy umožňují jazykové mutace budou se moci návštěvníci seznámit s pamětihodnostmi města Turnova. 
  2. Společná setkání v rámci pracovních jednání a studijní - pracovní cesty (workshop) na obou stranách (v partnerských městech).
  3. Vytvoření propagačních materiálů - jedná se o brožuru včetně orientační mapy v česko-polsko-anglické mutaci, která se stane pomocníkem při procházce návštěvníků po bývalé židovské čtvrti. Orientační mapa s popisky bude následně umístěna na webové stránky kulturního objektu Synagoga Turnov.
  4. Rozšíření nabídky v rámci cestovního ruchu (tabule označující bývalé židovské domy v bývalé židovské čtvrti).

Celkové způsobilé výdaje projektu:  5.997,60 €
Příspěvek ERDF: 5.097,96 €.
Doba realizace: 01/2013 – 12/2013

Vytvořeno 14.2.2013 13:14:52 | přečteno 1229x | Richard Mochal
load