Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dvě města, dva drahé kameny - společně se prezentujeme a poznáváme

Město Turnov a Město Lwówek Ślaski mají bohatou kamenářskou a šperkařskou tradici. Obě města leží v oblasti, ve které se nachází naleziště drahých kamenů a je z geologického i turistického hlediska zajímavá. Po staletí se obě města mohou pochlubit šikovností svých řemeslníků, ale také bohatstvím a přírodní krásou svého okolí.

Reg. číslo: CZ.3.22/3.3.01/13.03847

Projekt "Dvě města, dva drahé kameny - společně se prezentujeme a poznáváme", přibližuje obyvatelům i návštěvníkům, obou měst a oblastí, kamenářskou a šperkařskou tradici včetně přírodních krás obou regionů. Na městských slavnostech Kámen a šperk v roce 2013 nechyběli kamenáři a řemeslníci z Polska. Na Achátové léto (Lato Agatowe) do Lwowka Ślaského byl vypraven zdarma autobus se zájemci z řad laické i odborné veřejnosti z Turnovska. Prezentace kamenářství a šperkařství proběhne také na veletrhu Euroregion Tour 2014 v Jablonci nad Nisou a Tourtec 2014 v Jelení Hoře. Pro prezentační účely dojde k vydání informačního magazínu "Dvě města - dva drahé kameny". Prezentace obou měst a jejich nerostných krás proběhla a probíhá díky putovní výstavě „Dvě města - dva drahé kameny“, která byla (a bude) prezentována na veletrhu Euroregion Tour 2014 ve městě Turnov, na Achátovém létě ve městě Lwówek Ślaski atd. Projekt umožnil také vydání letáku Geopark Český ráj, jehož prostřednictvím je propagována geologická bohatost a rozmanitost Českého ráje.

Aktivity projektu:

  1. Informační magazín o městě Lwówek Ślaski a okolí a městě Turnov a okolí
  2. Účast  polských řemeslníků na městských slavnostech Kámen a šperk 2013 (ukázky netradiční výroby)
  3. Vypravení autobusu na akci Lato Agatowe do Lwówku Ślaského
  4. Skládací stojany na letáky 
  5. Prezentace na veletrhu Euroregion Tour 2014 (CZ) a Tourtec 2014 (PL)
  6. Setkání představitelů a zástupců obou měst v Turnově 
  7. Leták Geoparku Český ráj
  8. Putovní výstava - Dvě města - dva drahé kameny (výstava bude prezentována na veletrhu Euroregion Tour 2014 a v obou městech)

Celkové způsobilé výdaje projektu: 12 848 € 
Příspěvek ERDF (85%) 10 920,80 €
Spoluúčast Města Turnov (15%): 1 927,20 € 
(údaje podle Smlouvy)

Doba realizace:  06/2013 – 05/2014

Tento projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond mikroprojektů Cíl 3 OPPS 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa „PŘEKRAČUJEME HRANICE“

eu cil2007 2euroregion Nisa

Vytvořeno 24.1.2014 9:29:53 | přečteno 944x | Richard Mochal