Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Drahé kameny a šperkařství - společná tradice na obou stranách hranice

Cílem projektu je vzájemná propagace tradice kamenářství a šperkařství na obou stranách hranice. Město Turnov je známé svou kamenářskou i šperkařskou tradicí doma i v zahraničí. Návštěvníci mají možnost se s touto tradicí seznámit i v průběhu cyklu akcí pod názvem Kámen a šperk v Českém ráji, který bývá zahájen slavnostmi města Turnov.

Tento projekt je spolufinancován z ERDF (Evropského fondu regionálního rozvoje – Fond mikroprojektů Cíl 3 OPPS 2007 – 2013) prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa „PŘEKRAČUJEME HRANICE“

Projekt: Drahé kameny a šperkařství - společná tradice na obou stranách hranice

Reg. číslo: CZ.3.22/3.3.01/12.02954

V loňském roce byla navázána nová spolupráce mezi Městem Turnov a polským Městem Lwówek Ślaski. Projekt Drahé kameny a šperkařství – společná tradice na obou stranách hranice je prvním společným projektem těchto měst.

Cílem projektu je vzájemná propagace tradice kamenářství a šperkařství na obou stranách hranice. Město Turnov je známé svou kamenářskou i šperkařskou tradicí doma i v zahraničí. Návštěvníci mají možnost se s touto tradicí seznámit i v průběhu cyklu akcí pod názvem Kámen a šperk v Českém ráji, který bývá zahájen slavnostmi města Turnov. Podobná tradice i akce je na polském území, a proto se partneři dohodli na vzájemné výměně zkušeností a podpoře akcí na obou územích. Díky projektu dojde k prezentaci nerostného bohatství města Lwówek Ślaski a jeho regionu ve městě Turnov, kamenáři z Lwówka Ślaského oděni do dobových kostýmů předvedou techniky zpracování drahých kamenů a budou prezentovat specifické acháty ze svého regionu, dojde k vystoupení účastníků v rámci kulturního programu. V kamenářském stanu proběhnou ukázky řemeslné tradice při zpracování kamenů a výrobě šperků za účasti polského partnera. K propagaci celého projektu budou vytvořeny banery, postery, rolepy. Bude vydán informační leták a plakáty.

Město Turnov uspořádá v červenci městské slavnosti v Turnově a zajistí výstavu Svět českého granátu, řemeslníky a vystupující na městských slavnostech v Polsku.

Celkové způsobilé výdaje projektu: 10.750€
Příspěvek ERDF: 9.137,50€.
Doba realizace: 04/2012 – 10/2012

eu efrd

euroregion nisa

Vytvořeno 4.6.2012 | přečteno 2115x | Richard Mochal
load