Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Staročeské řemeslnické trhy

IMG 0352

Turnovské staročeské trhy patří mezi nejvýznamnější akce pořádané v Turnově. Jejich tradice byla obnovena v roce 1995 a od té doby se těší velké oblibě.

Turnovské staročeské trhy patří mezi nejvýznamnější akce pořádané v Turnově. Jejich tradice byla obnovena v roce 1995 a od té doby se těší velké oblibě.

Oficiální webové stránky: www.starocesketrhy.cz

Termín konání trhů v roce 2019 je ve dnech 25 a 26. května.

Myšlenka pořádat v Turnově trh řemesel, doplněný přehlídkou amatérských i profesionálních souborů regionu není náhodilá. Vychází ze snahy oživit v Turnově tradici, která by měla centru Českého ráje vtisknout osobitý kolorit. 

Spolek přátel muzea, který je pořadatelem, má snahu pořádat hlavně řemeslnický trh, kde lze zboží nejen koupit, ale také vidět jeho výrobu. Představu jí se zde řemeslníci z různých regionů naší republiky, kteří tak mají možnost vzájemě si vyměnit zkušenosti.

Prvního ročníku, který se uskutečnil v roce 1995 se zúčastnilo 32 řemeslníků Ročníku 1997 se zúčastnilo již řemeslníků 77 - což byl prakticky největší trh v celé ČR.

Trhy se od roku 1998 konají v prostoru parku, kde našly vhodnější prostředí než na náměstí Českého ráje.

Akce je doplněna dvoudenní přehlídkou zájmových uměleckých souborů z celého regionu - jedná se o soubory folklórní, dechovky, ochotnické divadelní soubory, loutkáře a další.

Trhů se účastní i naše partnerská města, pravidelným hostem je zejména holandský Reeuwijk.

V roce 2007 byla akce doplněna o vyhlášení prestižního ocenění "Regionální produkt Českého ráje".

Staročeské turnovské trhy se v regionu řadí mezi nejvýznamější kulturní aktivity.

07 memorial, obrázek se otevře v novém okněIMG 0352, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 13.2.2008 - aktualizováno 26.2.2019 11:26:33 | přečteno 7933x | Richard Mochal
load