Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kultura

Město Turnov žije po celý rok bohatým kulturním a sportovním životem. Koná se zde několik divadelních a hudebních festivalů. K nejvýznamnějším akcím v Turnově patří Staročeské řemeslnické trhy a akce s názvem Turnovské léto, která nabízí bohatý program na každý prázdninový den.

Kulturní další akce se konají na mnoha místech - ať je to multifunkční budova Střelnice s kinem, Městská knihovna Antonína Marka, Muzeem Českého ráje, galerie či Dlaskův statek v Dolánkách.

Celoroční přehled akcí pořádaných nejen v Turnově, ale i celém Českém ráji najdete na stránkách Regionálního turistického informačního centra a Českého ráje

Město nabízí i mnoho ploch ke sportovnímu vyžití a relaxaci. V prostorách sportovního centra TJ Turnov najdete kurty na squash, spinning, solárium, saunu aj.. Městský stadion Ludvíka Daňka s moderním povrchem mondo jistě uspokojí i nejnáročnější zájemce. Každoročně se zde koná celorepublikový sportovní mítink Memoriály Ludvíka Daňka, kterého se účastní i zahraniční sportovci. Ve městě se nachází moderní akvapark, dobře vybavené tenisové kurty, plavecký bazén a kryté sportovní haly. Zimní radovánky vám zpříjemní krytý zimní stadion či lyžařský areál Struhy. Pro klidnou procházku či relaxační běh vám poslouží tři městské parky.

Více informací o sportu v Turnově naleznete v sekci sport.

load