Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výsadba ovocného stromořadí Na pískách

Výsadba ovocného stromořadí 11/2020, autor: OŽP

V listopadu 2020 byla provedena výsadba ovocného stromořadí na pozemcích v majetku města Turnov, v lokalitě Malý Rohozec. A to na pozemcích p. č. 193, 196/1 a 187/1 v katastrálním území Malý Rohozec. 

Vysazeno bylo 21 kusů starých odrůd hrušní a 15 kusů starých odrůd slivoní. Na projekt byla poskytnuta dotace z Programu péče o krajinu, a to ve výši 135.036,00 Kč. Celkové náklady na projekt byly 180.360,18 Kč včetně DPH. 

Výsadba ovocného stromořadí 11/2020, obrázek se otevře v novém okně

Cílem projektu je podpora a rozvoj mimolesní zeleně s důrazem na návrat starých ovocných odrůd do krajiny, zvyšování estetických funkcí krajiny a druhové diverzity, podpora retence vody v krajině a ochrana půdy před erozí.Ing. Hana Malá, odbor životního prostředí

Vytvořeno 1.12.2020 11:16:53 | přečteno 554x | Ing. Klára Preislerová
load