Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Staré pneumatiky a autobaterie můžete zdarma předat na sběrném dvoře Vesecko

Pneumatiky

Od poloviny září 2022 je na sběrném dvoře Vesecko zřízeno nové místo zpětného odběru použitých pneumatik a autobaterií.

Občané Turnova i okolních obcí mohou nově zdarma předat staré pneumatiky a autobaterie na sběrný dvůr Vesecko. Provozní doba sběrného dvora pro občany:


ZIMNÍ OBDOBÍ (listopad–únor):

Po, Čt, Pá 9:00–16:00, Út, St 12:00–16:00, So 9:00–12:00


LETNÍ OBDOBÍ (březen–říjen):

Po, Čt, Pá 9:00–17:00, Út, St 12:00–17:00, So 8:00–12:00


Pneumatiky budou přijímány od koncových uživatelů, můžete je přivézt bez disku nebo s diskem. Může se jednat i o podnikatele, kteří potřebují předat pneumatiky užívané při samotném podnikání. Pneumatiky od firem, které jsou povinny zajistit zpětný odběr v rámci vlastního podnikání, nebudou přijaty (pneuservisy a ostatní prodejci pneumatik).

Místo zpětného odběru může v některých případech odmítnout převzetí pneumatik:

  • v případě, že z důvodu kontaminace nebo závažného poškození výrobek ohrožuje zdraví osob, které zpětný odběr provádějí, nebo pokud obsahuje přidaný odpad,
  • jestliže vzhledem k množství a typu odpadních pneumatik či jiným okolnostem lze mít důvodné pochybnosti, že jde o odpadní pneumatiky od konečného uživatele,
  • v případě, že množství přesahuje okamžitou kapacitu místa zpětného odběru.


Pokud využijete možnosti odevzdat baterie nebo pneumatiky na sběrném dvoře, vždy se řiďte pokyny obsluhy sběrného dvora.


odbor životního prostředí MěÚ Turnov

a Turnovské odpadové služby, s. r. o.


Vytvořeno 21.9.2022 15:23:03 | přečteno 229x | marcela.jandova
load