Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Začíná Evropský týden mobility 2023

ETM 2023_plakát.jpg

O udržitelné mobilitě, o problémech v dopravě, o snižování závislosti na autech – Evropský týden mobility má za cíl zvyšovat povědomí a zájem o podobná témata. Od 16. do 22. září 2023 také v Turnově.

Evropský týden mobility je vlajková kampaň Evropské komise, která se každoročně koná v termínu 16.–22. září. Cílem je zvýšit povědomí občanů o udržitelné mobilitě, upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná ke klimatu a životnímu prostředí. 

V Česku se se svými akcemi na podporu udržitelné a aktivní mobility zapojuje také celá řada organizací, například Pěšky do školy, zářijová výzva Do práce na kole, Výzva 10 000 kroků nebo sousedské slavnosti Zažít město jinak.

Tématem letošní kampaně je kromě „Kombinuj a jeď“ také „Neplýtvej energií!‘, což je zejména v souvislosti s probíhající energetickou krizí velmi aktuální téma. V poslední době čelíme nárůstu cen energií a vzrůstajícímu počtu lidí ohrožených energetickou chudobou. Vysoká spotřeba energie zároveň negativně přispívá ke změně klimatu a zhoršuje stav životního prostředí. Více o tématech kampaně se dočtete na www.mzp.cz/cz/evropsky_tyden_mobility.

Pojďme zjistit, jak jsme na tom s ranní dopravou u nás v Turnově. Po celý týden anonymně sbíráme data ve školách a také mezi širokou veřejností. Jak cestujete do zaměstnání, jak vaše děti do školy? Kolik z nás jezdí autem, kolik chodí pěšky nebo jezdí na kole? Prosíme, vyplňte krátkou anketu (spuštění 16. září 2023) a dejte nám zpětnou vazbu. Děkujeme!


ANKETA MOJE CESTA DO PRÁCE NEBO DO ŠKOLY.


QR kód_anketa Moje cesta...2023.png

Také letos se 1. října v Turnově rozběhne Výzva 10.000 kroků. Podívejte se, co můžete udělat pro své zdraví a pojďte chodit! Evropský týden mobility je ideální čas pro registraci (registrovat se můžete až do 30. září).

Během týdne 16.—22. září poděkujeme žákům, kteří do školy chodí pěšky nebo využívají městskou hromadnou dopravou. Symbolické poděkování čeká také na všechny cyklisty MěÚ Turnov, kteří do práce pravidelně jezdí na kole. 

Zkusme to jinak, nechte auto doma nebo zaparkujte o kousek dál od vašeho ranního cíle a jděte pěšky. Velmi důležité totiž je, aby se vedle institucí zapojili také jedinci. Právě naše chování totiž zásadně ovlivní, jako moc budou změny ve prospěch udržitelné mobility úspěšné.


Marcela Jandová,

tisková mluvčí a koordinátorka Zdravého města Turnov a MA21


Logo ETM.png

Vytvořeno 15.9.2023 13:45:45 | přečteno 458x | marcela.jandova
load