Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vánoční strom je instalován

Vánoční strom 2022

Na náměstí Českého ráje dnes dopoledne přibyl tradiční vánoční strom. Od zítřka se začne zdobit a v neděli 27. listopadu 2022 kolem páté odpolední se slavnostně rozsvítí.

Turnovský vánoční strom v tomto roce přicestoval z Turnova II. V soukromé zahradě ve Vrchlického ulici zhruba desetimetrový smrk pichlavý začal zasahovat do zástavby. Kořeny narušovaly chodník a podezdívku domu, větve obrušovaly fasádu.

Po nutném pokácení tedy ještě dobře poslouží. Instalace stromu proběhla v pondělí 21. listopadu v dopoledních hodinách, v průběhu týdne se ještě dočká tradiční výzdoby a osvětlení.

Slavnostní rozsvícení se odehraje první adventní neděli 27. listopadu 2022, program začíná v 16:30. Vystoupí sbor nejmenších zpěváků ZUŠ Karmínek, chybět nebudou trubači na balkoně radnice, ani adventní postavy, které dětem přinesou drobné dobroty. Po nucené pauze se tedy můžete těšit na oblíbený začátek adventu v Turnově.


Vytvořeno 21.11.2022 15:23:38 | přečteno 1074x | Richard Mochal
load