Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zlato z MČR pro žáky z Ještědské oblasti i Turnova!

Zlato

Po dlouhých 28 letech získalo družstvo Ještědské oblasti zlato z MČR Oblastních výběrů žactva. A opět u toho bylo 5 členů z Turnova. Družstvo tvoří 8 žáků a to 2 mladší žákyně, 2 mladší žáci, 2 starší žákyně a 2 starší žáci.

Družstvo běželo ve složení Tomášek Prokop, Kunášková Karolína, Lamač František, Zabořilová Anna, Tomášková Matilda, Kutek Matěj, Lamačová Barbora a Heczko Erik dokázalo porazit všech 35 družstev a získalo zlatou medaili!

G18A4611

20210918 160959

Pro turnovský orientační běh je skvělé, že hned 5! členů je z Turnova či Turnovska, což je vzhledem k počtům oddílu v Ještědské oblasti úžasný výsledek. Matilda z SOK TJ Turnov, Anička, Matěj, Fanda a Prokop z OOB TJ Turnov. Krásný dárek k 40. výročí oddílu.

V dalších dvou družstvech JO, které skončili na skvělém 8. resp. 9. místě, byla také celá řada Turnováků: Kvapilová Kristýna (SOK), Houžvičková Kateřina, Houžvičková Daniela, Drahoňovský Tomáš a Žemlík Eduard (všichni OOB). Hlavní a skvělou trenérkou výběru je Marie Podrábská ze Slavie Liberec.

G18A4158

Zajímavostí je, že první MČR oblastních výběrů se běželo 28. 9. 1991 na Podháji u Turnova za pořadatelství OOB TJ Turnov. První a do sobotního závodu poslední zlatou medaili vyběhlo družstvo Ještědské oblasti 19. 9. 1993 ve Vícově (Prostějov) ve složení Kulhavá, Folprechtová, Macháček, Hejl, Folprechtová, Šikolová, Havel, Konopáč J. a také u toho bylo 5 Turnováků: Zuzka a Blanka Folprechtovy, Tomáš Havel, Míša Kulhavá a Jiří Konopáč ml.

www.tur.cz

Výsledky: https://oris.orientacnisporty.cz/resultrelays?id=6241

Fotografie: http://kade.cz/mcrovz2021/


Jindřich Kořínek

Předseda OOB TJ Turnov

Vytvořeno 27.9.2021 10:08:30 | přečteno 375x | marcela.jandova
load