Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zimní sezóna ukončena, led vyvezen

Vyvážení ledu ze stadionu, autor: Z. Štrauchová

Minulý týden byla na zimním Stadionu Ludvíka Koška v Turnově ukončena sedmá sezóna provozu. Zimní období připomíná již jen vyvezená hromada ledu za stadionem. 

Jaká vlastně byla uplynulá sezóna? Bohužel opět poznamenaná opatřeními proti Covid 19, které se hlavně promítly do návštěvnosti veřejného bruslení, kdy na ledové ploše nemohlo být více než 100 osob v jeden okamžik. V porovnání s předchozím rokem naštěstí čísla mnohonásobně narostla.  V sedmé sezóně 2021/2022 (za období 9. srpna 2021 – 17. dubna 2022) navštívilo na veřejném bruslení stadion 11.798 bruslařů, z toho 4.249 dospělých bruslařů, 7.549 zlevněných bruslařů (děti, důchodci). Celkem měli návštěvníci k dispozici 372,75 hodin. 

Stadion Ludvíka Koška v Turnově

„Během sezóny jsme stihli dvě reprezentační utkání s tehdy ještě předokupačním Ruskem (kategorie U 17), odehrálo se u nás extraligové utkání juniorů (Liberec – Hradec) a hostili jsme opět finále Krajské ligy mužů Libereckého kraje. Na podzim jsme oslavili 90 let místního hokejové oddílu,“ jmenoval důležité akce manažer Tomáš Špinka z Městské  sportovní Turnov. Jak dodal, radost měli především ze zájmu škol a školek z Turnova i širokého okolí. 

„Turnov hostil utkání celkem třech neregistrovaných lig a spoustu hodin skupin a hobby hokejistů. Tréninkové jednotky a zápasy u nás pravidelně absolvovalo 8 dětských kategorií HC Turnov,“ doplnil Špinka. Právě počty tréninků dětí vyšplhaly letos dokonce na rekordní čísla. 

Celkem prošlo za osmou sezónu stadionem 92.540 osob z řad sportovců i diváků. 

Nyní budou práce v Maškově zahradě směřovat především k přípravě a zahájení provozu koupaliště. Osmá sezóna na ledě odstartuje 15. srpna 2022. 

Ukončení sedmé sezóny na zimním stadionu

Ukončení sedmé sezóny na zimním stadionu

Ukončení sedmé sezóny na zimním stadionu

Mgr. Zdenka Štrauchová


Vytvořeno 24.4.2022 13:55:26 | přečteno 273x | zdenka.strauchova
load